Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a babámnak, hogy...

Mit adjak a babámnak, hogy tudjon kakilni?

Figyelt kérdés
6 hetes a kicsi, és sokat erőlködik, nagyon sajnálom,biztos fáj neki a hasa. Kb.2 naponta kakil,de sokat sír és erőlködik közben. Az orvos írt fel vmi enyhe hashajtót,azt egyszer adtam neki, használt is, de nem szeretném gyakran adni. Van más, amit kipróbálhatnánk? Esetleg kamilla tea? A védőnő szerint az is jó. Hányszor kell kakilnia egy babának? Naponta többször is? Ő egyébként tápszert kap.
2008. jún. 23. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szélcső, és az édeskömény tea bevált.
2008. jún. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha tápszeres akkor naponta egyszer kell lennie kakinak, de fontos hogy legyen minden nap. Nálunk szerencsére ritkán volt ilyen gond, de én vettem szélcsövet és azzal szoktunk eredményt elérni. Persze sűrűn ezt sem szabad használni. De ha ennyire székrekedéses akkor lehet érdemes lenne megkérdezni a dokit esetleg egy tápszerváltás sokat segíthet.
2008. jún. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! A kamilla tea az jó, de a szélcsővel óvatosan kell bánni, mert hozzászokhat a baba. Szóval ha mindig csövezed, akkor egy idő után csak azzal fog tudni kakilni. Azt mondják hogy nem lehet hozzászokni, de pedig igen. Nekünk a doki paraffinolajat írt fel, ami nagyon nagyon bevált. Említsd meg te is a gyerekorvosnak. Az elején napi 4-6 mokkáskanállal adtuk neki, de néhány nap múlva, mikor megindult magától a kaki, már csak naponta 1x szabad adni.
2008. jún. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi az a szélcső?
2008. jún. 23. 14:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Szélcsövet Neeeeee!

Nekünk a gyerekambulancián ajánlották, mert visított a babánk.Annyira hozzászokott, hogy most 5 és fél hónaposan is a spontán kakiért "imátkozunk". Amúgy kipróbáltunk mindent: infacol, espumisan, grip water...stb, de nem használt. Kamillateát próbálj és masszírozni a pocakját, az kisegíti a szeleket. Kitartást ahogy telik az idő, egyre jobb lesz.

2008. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Maradunk a teánál. Csak kíváncsi voltam mi az a szélcső, elég durván hangzik, jobb ha nem tudom mi az??? :-)
2008. jún. 23. 17:11
 7/9 anonim ***** válasza:

A szélcső egy kicsi vékony gumicső amit a baba popsijába kell bedugni és mivel középen üreges ezálltal segítí a levegő távozását mert a hasfájós babáknál sokszor ez a fájdalom oka és segít hogy a széklet el tudjon indulni. Persze nem szabad rendszeresen alkalmazni, de szerintem néha alkalmazva semmi baja nem lesz a babának tőle.

Mindenki másra esküszik, mindenkinek a saját módszere ami bevállt az a jó, nekem a barátnőm is használta persze csak ritkán és semmi baja a fiának, nem szokott hozzá

2008. jún. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a gyermekorvosom, azt ajánlotta, hogy mível tápszeres az 5 hetes babám, nyugodtan kostoltassak meg vele őszibaracklét pár kis kanálnyit, ami a babáknak megfelelő! Mível rostos meglazítja a kakit! Igaz, hogy nem minden nap van kakija, de nem erőlködik, nem sír, hanem egy pici grimasz, egy nagy mosoly és már jön is az eredmény! Plusz én még a nagy meleg miatt adok felforralt és visszahűtött vízet is neki két étkezés között ha igényli! Szerintem kérdezd meg a gyerekorvosod, mi a véleménye!

Szia, jó babázást

2008. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Yamaiko válasza:
Én azt tanácsolom, hogy a baba szarát vizsgáltasd ki egy ördögűző tetoválással, és az meg tudja mondani mi a baba baja A FOSÁNAK. Szeretettek a baba kutya
2015. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!