Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 hónapos kisfiam még egyálta...

12 hónapos kisfiam még egyáltalán nem tudja kifejezni magát. Aggódjak?

Figyelt kérdés

Mindenhol látom, hogy a vele egykorú gyerekek, már szólnak ha szomjasak, rámutatnak tárgyakra, tudják, hogy mi micsoda.

Az én fiam pedig ilyen téren semmit nem csinál. Az ismerőseim körében is már minden baba csinálja ezt, és mindenki mondja, hogy kb. 10 hónaposan kezdték. A ti babáitok mikor kezdték kifejezni magukat?

Talán rosszul csináltam valamit?


2009. okt. 13. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem csináltál semmit rosszul,sőt!!!

Nagyon jól teszed ha figyeled a többi gyereket,de ne azért,hogy össze hasonlítgasd a tieddel.Szerintem elképzelhető,hogy picit le van maradva a fejlődésben,de ettől még nem kell kétségbe esni.Ha zavar,hogy nem csinál még semmit,és nem mutogat tárgyakra,akkor kérjél beutalót a gyerekorvostól korai fejlesztőbe.Itt gyógypedagógusok,óvónénik,gyógytornászok foglalkoznak a gyerekekkel,attól függően,hogy kinek,mire van szüksége.

Mi Győr-Moson-Sopron megyében lakunk,és Sopronban van ilyen hely,ahová el tudtuk vinni a koraszülött babánkat,igaz 30 hónaposan untam meg,hogy kb 10 szó volt a szókincse.5 hónapig jártunk és 3 évesen ovis lett,azóta szó fosása van!!!! :):):)

2009. okt. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Hétfőn viszem énis a koraszülött utógondozóba, majd ott kikérem az orvosunk tanácsát. Bár nem volt koraszülött, oxigén hiánnyal született és újra lett élesztve. Csak az ÁEK-ba, az utogondozóba kell hordani az olyan babákat is, akikkel probléma volt szülésnél.

Még egyszer köszi a választ.

2009. okt. 13. 12:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 1,5 éves a kisfiam és most mondja hogy víz és mamma. Tudják hogy mi micsoda??? Egy 10 hónapos gyerek valóban kezd rámutatni dolgokra de max pár tárgyat ismer fel vagy azt sem. Lehet hogy nagyot akarnak mondani az ismerőseid vagy lányaik vannak mert ők valamivel korábban csinálnak dolgokat mint a fiúk, de én olyan fiúról még nem hallottam aki 1 évesen csodákat művelt volna!
2009. okt. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális,hogy egy 12 hónapos baba nem tudja magát kifejezni.Az én kislányom 12,5 hónapos,egypár dolgot megmutat,pl.hol a baba,hol a nyuszi,akkor rámutat,de ennyi,mondani meg semmit nem mond.Én ezért nem vinném egybol orvoshoz,szerintem várj még vele!
2009. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugtattak.


Utolsónak, nem ezért viszem orvoshoz. Kötelező kontrollra megyünk jövőhéten.

2009. okt. 13. 15:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!