Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más anyuka hasonló helyzetben?

Más anyuka hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Párom sokat dolgozik, egyedül vagyok egy hónapos lányommal, és megmondom őszintén nagyon nehéz így. Nincs segítségem, és szinte semmmivel sem haladok a lakásban. Sokszor délután jutok el oda, hogy egyek pár falatot. Nagyon sokat sír, de nem hasfájós, hanem egyszerűen csak nyűgös szegénykém, most meg még az idő is rápakol neki, nem marad meg az ágyában, még a karjaimban sem, hiába ringatom. Nehezen telnek a napok amikor egyedül vagyunk, olyan, mintha nem bírnék a saját lányommal. Semmi de semmi másra nincs időm, mert egyfoflytában sír, és vele kell foglalkoznom. Holott azt mondják hogy ez a legjobb időszak, mert csak eszik-alszik. Na igen, márakinek. Ha van valaki hasonló helyzetben, hogyan oldja meg?
2009. okt. 13. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

nekem hál isten eszik-alszik-vigyorog babám van, de a nagynéném ugyanígy megszenvedett a babájával, mint te - sokat sírt, nyűgösködött - ő a házimunkát úgy csinálta, hogy hordozókendőben magára kötötte a babát, így a testközelség megnyugtatta, és ő is tudott haladni

a nyűgös időszakokban az is beválik, hogy ha többször mellre teszed, bújjatok össze és ne törődj a háztartással - enni azért egyél, akkor is, ha sír, mert elmegy a tejed!

2009. okt. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia

ne keseredj el, en tudom, milyen ez, mintha az en helyzetemrol irtal volna, csak az en babam hasfajos is volt. azt tudom mondani, hogy mindamellett, hogy nagyon szeretem a babamat az az idoszak nem volt a legboldogabb szamomra, foleg, mert a kornyezetnek ez volt az elvarasa, hogy mont aztan igazan boldognak kellene lennem, de nagyon nehz volt. de minden elmult nappal jobb lett, es elmult, mara a babam lassan tiz honapos es sokkal konnyebb, mint volt. sokszor gondolok vissza arra az idoszakra, de most sem tudom, mit lehetett volna jobban, maskent csinalni, csak tul kell elni. a hordozokendo jo otlet, nekem nagyon fajt a hatam igy nem tudtam magamra kotni. ahaztartasra keritettem egy takaritonot, valahogy megfoztem az egyszerubb dolgokat, de honapoig gyumolcslevest meg egyeb egyszeru dolgokat eteunk. a ferjem nekem is sokat dolgozik es nincs nagyszulooi segitseg . kitartast!

2009. okt. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Én is teljesen megértelek! Nekem, mikor az első babánk másfél hónapos volt, elutazott a férjem másfél hónapra, és közben csak 1-2 napra tudott hazajönni. A baba hasfájós volt, és nagyon sokat sírt, de így utólag visszagondolva már tényleg szépnek látom ezt az időszakot is! A lényeg, hogy ne támassz elvárásokat magad felé a házimunka vagy a jó kinézet területén. Beszéld meg a férjeddel is, hogy most minden idődet leköti a baba, így neki se legyenek irreális elvárásai. (Én mindig akkor csúsztam szét nagyon, amikor a szülés után nem sokkal már egyből jól akartam kinézni, meg rendet akartam tartani, igenám, de pici baba mellett, segítség neélkül ez nem megy!) Hidd el, egyre jobban belejössz, és egyre könnyebb lesz! Nekem már azóta van három kicsi gyerekem (most várom a negyediket), és ugyan nappal van pár órára segítségem, de este nekem is sokszor későig dolgozik a férjem, és ilyenkor nekem kell boldogulnom a három kicsivel, úgy, hogy közben rosszul is vagyok... De ezek a terhek hozzá tartoznak az anyasághoz, és a sok öröm, amit a gyerekeken keresztül kap az ember, kárpótol mindenért! Kitartás, fel a fejjel, és hidd el, rövidesen könnyebb lesz!
2009. okt. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én ismerőseim körében egyértelműen megállapítottuk hogy az első 3 hónap a legnehezebb.Utána megismered a babád szokásait és ő is valamennyire ki tudja fejezni magát.Én azt is olvastam hogy a babák ilyen pici korban idelyük részét sírással töltik,mert nem tudják másképp kifejezni magukat.Szerintem nagyon ritka az a baba aki csak eszik-alszik.Jól jönne neked is egy kis segítség,az anyától a legjobb,mert rá talán nyugodtan bízod,de ha magadban vagy sajnos ezt az időszakot tényleg át kell vészelni.Pár hónap múlva sokkal jobb lesz.
2009. okt. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vigyázz, hogy pihenj eleget. Most nem az a fontos, hogy ragyogjon az ablak, vagy hogy tükörsima legyen a padló. Sokan túlhajtják magukat, és kimerülnek. Inkább élvezd az anyaságot. A házimunka nem szalad el.
2009. okt. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!