Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nekte is volt olyan félelmetek...

Nekte is volt olyan félelmetek, hogy mi van ha sosem kezd mászni-kúszni, menni?

Figyelt kérdés
Babám 7.5 hós és még csak hempereg (forog hasrl hátra és vissza.) Tudom, h minden baba más, de mostanában már többször eszembe jut, h lehet, h vmi idegrendszeri egyéb baja van, h ennyire semmit nem csinál. Néha olyan félelmek töltenek el, hogy mi van ha vmi komoly baja van és sosem kezd mozogni(mászni, ülni, állni)
2009. okt. 13. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyugi! Egyik ismerősöm babája 9 hónapos és nem mászik, nem ül, nem kúszik. Semmi baja, egyszerűen lusta.

Szerintem a Te babád is csak picit lustább, de hogy megnyugodj, kérdezz rá a védőnőnél vagy a gyerekorvosnál!

2009. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
már voltunk fejlesztőfedagógusnál többször is. figyelik. szerintük oké így. mégis azt látom, h alig van ereje, hogy a karjain megtámaszkodjon 1.5 percre. hogy lesz ebből így akárcsak kúszás?
2009. okt. 13. 09:39
 3/8 anonim ***** válasza:

szomszéd baba 9 honaposan csak forogni tudott...orvost is megkérdeték h normális-e....nem volt semmi baja...

11 honaposan (erőltetés nélkül) ment magátol,kimaradt nála a kuszás

most 17 honapos,és kezd "beszélgetni"

2009. okt. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Biztos, hogy lesz kúszás és mászás ebből! Ha azt mondták rendben van a fejlődése, akkor meg pláne! Lehet egy hét múlva már ezerrel kúszni fog és feleslegesen aggódtál csak. :)

Tényleg ne aggódj emiatt, a felnőttek között is vannak lustábbak, ugyanúgy a piciknél is!

2009. okt. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy én is így éreztem.... A lányom mindent később csinált. Még forogni hagyján, 5,5 hónaposan kezdett forogni, majdnem 1 évesen kúszni, mászni és ülni, 15 hónaposan egyedül járni.... Én a mászás késése miatt voltam pánikban, de elvittük fejlődésneurológiára és a doki megnyugtatott, hogy semmi baj nincs, sőt még lazák is az izmai, egyszerűen ilyen lusti. :) No akkor megnyugodtam, következő héten el is kezdett mászni. Azóta nem idegeskedem semmin. A járáson sem izgultam. Ha 9 hónaposan sem kezd el kúszni és mászni, a saját megnyugtatásod végett mutasd meg szakembernek, de nem kell siettetni, a babák mindent a saját ütemükben megcsinálnak. Olyan még nem fordult elő, hogy mondjuk egy 3 éves gyerek ne tudna kúszni, mászni, menni. Ja és főleg ne hasonlítgasd más babákhoz! 17 hónapos kislány anyukája.
2009. okt. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, most látom, hogy voltatok már szakembernél, akkor főleg ne aggódj, kismillió gyereket láttak már, van szemük hozzá, hogy van-e gond, ha azt mondták rendben, akkor csak ki kell várni a saját idejét! Nyugi!
2009. okt. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is vannak ilyen félelmeim de inkább türelmetlenkedésnek nevezném. Mi 8 hónaposak vagyunk és most tanulgat mászni. Valahol a kúszás és a mászás között vagyunk de már én is azt szeretném ha ügyesen mászna meg ülne egyedül. Egyébként én akkor nyugodtam meg amikor elkezdett forogni. Úgy gondoltam, hogy ezt meg tudja csinálni akkor nem lehet baja és most is így gondolom. Ha baja lenne mér rég észrevették volna különben, szóval nyugi és főleg türelem! :p
2009. okt. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A lányomnál én is aggódtam ezek miatt, azt hittem kihagyja a mászást, vagy hogy valami baj van vele. Ő 9 hónaposan kezdett el mászni. Utána 3 és fél hónapig kézenfogva jártunk mindenhová, és 14 hónaposan indult el egyedül.

Bezzeg a fiam már 6 hónaposan mászott, és 10 hónaposan elindult.

Ezt nem dicsekvésnek szántam, csak azt akarom mondani, hogy minden gyerek másképp fejlődik. A te babád is fog mászni, meg járni, csak majd amikor ő akarja. Nincs semmi baj vele:)

2009. okt. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!