Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak az anyosommal?

Mit csináljak az anyosommal?

Figyelt kérdés
Kislányom most 9 hós, császárral született! Még nem mászik, de peobálkozik vele, egyedül felül és a szekrény mellett van felhuzza magát térdig de még nem áll fel. Gagyog összevissza, szóval szerintem minden rendben és a dokinak is! tegnap volt itt az anyosom és olyanokat mondott hogy alig bírtam abbahagyni a sirást! Elöször is azt mondta hogy ne legyek annyira büszke a gyerekre mert szerinte szellemileg visszamaradott, mert már sok szót kellene mondania, és ő elvinné megvizsgáltatni mert ő ugy látja hogy mozgássilag egy újjszölötthöz hasonlit, mert az ő gyerekei már 4hósan másztak és 6-7 honaposanönáloan mentek. De ez mind az én hibám mert olyan béna voltym hogy nem tudtam normálisan világra hozni a gyerekemet. Megse tudtam szólalni annyira megdöbentem, csak annyi jött ki a számon hogy fogja a cuccait és takarodjon a lakásból...., a páromnak még nem szoltam, félek nem hinne nekem
2009. okt. 13. 08:45
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
a fia elött teljes mértékben normálisnak tünik, állandóan azt hangoztatja hogy mennyire szerti a gyereket és hogy én milyen jó feleség vagyok, de ha kettesbe maradunk megy a háboru, egyszer már nagyon összevesztünk akor még csak pár hetes volt a kislány és már addig fajult a dolog hogy azt mondta hogy elveszi tölem a kislányt és elintézi hogy szét menjünk a férjemmel. megis probálta de okosabb voltam. beszélek a férjemmel minden féle képpen, nem akarok megfutamodni, de remélem sikerül meggyöznöm az igazamról, nem tudom miért ilyen mióta megismertük egymást csak nyalom a seggét, de hiába
2009. okt. 13. 09:13
 12/26 anonim ***** válasza:

Tessék szépen a férjednek elmesélni, miket mondott az anyja a gyereketekről és hogy ez neked mennyire fájt.


Anyósnak kissé megszépíti az idő az emlékeket, ez minden öreggel így van, legközelebb ezt így szó szerint mondd meg neki, hogy "tudod, kedves xy, ahogy öregszel, úgy szépíted meg magadban az emlékeket, de te csak mondjad, én szívesen hallgatom". Nem kellett volna kiborulni, hanem el kellett volna hallgattatni valami odavágó szúrós dumával. "Ha én is olyan régen szültem volna, én se emlékeznék már pontosan :-))" És mosolyogni ennyi sületlenségen.

Sokmindent láttam már, 7 hónaposan menni tudó gyereket is, de ez NAGYON ritka, nem hinném, hogy pont a párod és a tesója lettek volna példa erre, bár megeshet. De ennek 0,001 % az esélye, úgyhogy így kezeld az anyós által elmondottakat. Egyik füleden be, a másikon ki, vag yvisszavágni valamivel.

Az én legkisebb gyerekeim természetes úton születtek, 9 hónaposak, még csak kúsznak, nem másznak, nem ülnek, semmi mást nem csinálnak, csak forognak és kúsznak. És mivel ikrek, fejlődésneurológus követi a fejlődésüket és minden rendben van velük. Márpedig a dokinéni okos táblázatból egyezteti, miket kell tudni csinálni nekik, de ez NEM a kúszás, mászás, állás, felülés, menés, hanem bizonyos reflex-mozgások megléte. Az előbb felsrolatakra széles ívben tojik a dokinéni. úgyhogy ezt szépen mondd meg anyósodnak, hogy nyugodjon meg, nincs semmi baja a gyereknek, de ha nagyon ideges, akkor szedjen nyugtatót.


Ismerősömnél szintén természetes úton született gyerekek, egyik se állt fel 15 hónapos kora előtt. Menni persze még később tudtak. Tök egészséges gyerekek. Úgyhogy ez nem a császártól függ, nehogy bedőlj az anyós dumájának, nuygodj meg kérlek!!!

Anyóst csupán eszi a penész, hogy te a fiának gyereket szültél és most TE vagy az ANYA, nem ő. Nem árt, ha tudod a lélektani hátterét, akkor nem húzod fel magad annyira. Húzd ki magad és legyél büszke arra, hogy most TE lehetsz az anya, hadd legyen még idegesebb... :-)

2009. okt. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Jó tanács: ha jön, indíts el egy diktafont felvételre. Aztán beszélgessetek csak nyugodtan. Ezeket a mini kütyüket már olcsón vesztegetik, megéri a beruházás, emrt ha csak egyszer sikerül egy ilyet felvenned, soha többé nem kell jönnie :-)) Tedd a zsebedbe bekapcsolva és kész. Előbb-utóbb rögzíteni fog valami érdekeset :-)
2009. okt. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Fúúú de gonosz! Már csak azért is, mert a fia előtt jó vagy! Ennyire nem durva az én anyósom, viszont tudom, hogy nem szeret (én átlátok rajta, meg már volt vitánk szintén olyan miatt, hogy gyakorlatilag azt mondta, hogy nem vagyok jó anya), de a fia előtt azt mutatja, hogy mennyire szeret engem is és őrületesen kedves..... De már azt is tudom, hogy sokszor szapult a fiának is engem, hogy nem jól nevelem a gyerekemet. Én a helyedben többet a lakásomba nem engedném, ha akarja látni az unokáját, majd a fia elviszi hozzá. De ha ilyeneket mond a gyerkőcre, hogy szellemileg visszamaradott, még Őt sem vinném hozzá. Ha a férjed kételkedik a szavad hihetőségében (bár ez esetben nem tudom miért vett el feleségül?), én kijátszanám, elhívnám az anyósomat megint és megint kihoznám belőle az ördögöt, de felvenném diktafonnal.... Utána már nem mondhatná, hogy kitaláltad! 17 hónapos kislány anyukája.
2009. okt. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy én nem vagyok olyan nagyon beszologatos, csak ha bánják azt akit szeretek akor igen csuny dolgokat mondok, ez adiktafonos dolog jó ötlet, megérné az árát, megis veszem de csak akor ha nem hisz nekem a férjem, most hivott hogy kicsit késik ( éjszaka dolgozott) de siet, szerintem 1óra és itthon van, összeszedem magam és elmondom a sérelmeimet. Anyummal beszéltem, ő is azt mondja hogy álljak atalpamra és vegyem már észre hogy az én dolgom megvédeni magam, csak az a baj ezzel hogy soha nem voltam ilyen szituba. Büszke vagyok a gyermekemre és olyan naygon szeretem, megérdemel minden földi jót, de ezt a nagy mamát kitörölném az életéből, majd megirom hogy mi volt a férjemmel
2009. okt. 13. 09:31
 16/26 anonim ***** válasza:

Azt a mindenit! Anyósodban egy csepp jó szándék sincs, de még tisztelet se...

Szerintem először is magyarázd el neki, hogy ha nem császároztak volna, akkor most lehet beteg unokája lenne vagy még rosszabb...Az talán jobb lenne neki?! Csak mert a természetes szülés "híve".

Igenis, mondd el a párodnak ezt az egészet. Ezt meg kell értenie, hogy Neked nagyon rosszul esett, ami teljesen érthető. Valószínűleg jobb lenne, ha ő beszélne a kedves mamával, mert ha Te tennéd meg, lehet azt hinné, csak a megbántottság, a sértődöttség beszél belőled (ami megjegyzem teljesen jogos!).

Ha a párod nem hajlandó rá, akkor szépen magyarázd el anyósodnak a dolgokat, kicsit rakd helyre! (Én biztos a haját is leüvöltöttem volna a fejéről...Nagyon nem szeretem, ha valakit a műtét miatt bántanak, ez engem is nagyon rosszul érint.)

2009. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
9.07-es vagyok.lehet ám még innét is jó kapcsolatatok.vagy legalábbis tűrhető.én anyámmal voltam igy,és vagyok most is.ő is annak idején feljelentett minket,a lányát a polgármesternél,mertnem láthatja az unokáját,és ő láthatást kér a bíróságon,aztán egy fedél alatt laktunk,minden nap együtt mentünk boldtba,csak nemértettem miért bújik a polgármester elöl,meg a többi intéző elöl.hát azért.mindenki csak elképedve hallgatta a szédült hülyeségeit.és ma is ilyen.rettentő gonosz tud lenni.minden mögött bajt,és rossz szándékot lát.ha fagyival kínálom,azt azért teszem csak,hogy megfázzon és akkor ő nem unokázhat.hát ilyen az én anyám.de az anyám,és a férjem is tiszteli,pedig már az ő imádott anyukáját is kikezdte pedig anyósóm nagyon jó asszony.tényleg beszéld meg a pároddal az egész sztorit,már a mobiloddal is tudsz felvenni párbeszédet,ami téged igazol.de muszály megtenni,hogy ne tudjon áskálódni,ha kiderülnek a turpisságok,akkor léphettek ti.vagy normálisan viselkedik és próbál lakatot tenni a szájára,vagy elég ritkán találkoztok.én ezt javasoltam anyámnak.de a kapcsolatot normalizálni kell,mert igy élni nem lehet.nem kötelező téged szeretni,de tisztelni,vagy elfogadni igen.ha másért nem a fiáért és az unokájáért.de rendezni kell.igy élni nagyon gáz.felőrli az idegeid.
2009. okt. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Az első gondolatom az volt, hogy lődd le, de ez nem túl jó ötlet... Mindenképpen végy diktafont és sztem már úgy állj a férjed elé, hogy a kezedben a bizonyíték! Azt hiszem, muszáj lesz "beszólogatósnak" lenned! Nagyon-nagyon remélem, hogy a férjed a Te pártodat fogja. Egyébként meg tök egészséges a babád!!!
2009. okt. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Csak az tud megbántani akinek hagyod. A gyerekeddel nincs semmi baj, nem? Akkor miért fáj amit mond? Röhögj rajta, hogy ilyen hülye. Evvel csak az ő élvezetét növeled és tényleg semmi értelme sírni ha tudod valamiről, hogy nem úgy van.

Beszélj a férjeddel, mert tényleg veszélyes lehet egy ilyen nőszemély. Én is tanácsolom, hogy vedd fel, akár telefonnal is lehet ma már. Sajnos az ilyenek sokszor tönkreteszik az életet... -.-"

2009. okt. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
11.24-es vagyok.sajnos az amit az utolsó irt azt nagyon kevesek tudják megtenni,pedig azt kéne,de erre ilyennek kell születni.tudom,mert én is napokig nem eszem ha anyám akcióba lép,pedig tudom pontosan hogy milyen,sajnos vannak ilyen érzelgős nyuszik mint amilyenek mi vagyunk,de ettől függetlenül meg kell tudnunk védenünk magunk és család nyugalmát.ha másért nem hát ezért tedd amit kell.légy erős.
2009. okt. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!