Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki 4 hónapnál korábban...

Van aki 4 hónapnál korábban addot pl. almát a babájának? A régi öregek azt mondják, már adhatnék a 3 hónapos babámnak.

Figyelt kérdés
2009. okt. 12. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Régen már adtak nekik,és sokszor kekszet is kevertek bele,így szívesebben megették a gyerekek,A könyékemen lakó kismamák közül is több ad már a 3 hónapos babájának gyümölcsöt.Nem betegek tőle.
2009. okt. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

Lehet bátornak lenni nyugodtan,és becsülendő az ilyen szülő manapság aki nem tartja be katonásan a legújabb marhaságokat hogy ne adj neki semmit mert érzékeny lesz rá stb....

viszont ha anyatejes akkor érdemes még 1-2 hónapot várni vele főleg ha van elég tejcid mert az bezavarhat a szopizásba(volt már rá példa)de meg lehet próbálni nyugodtan főleg ha tápszeres baba.

2009. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kap tápszeres pótlást,elég kinlódás nekünk a szopizás,ezért gondoltam hogy hallgatok nagyanyáimra! =)
2009. okt. 12. 17:37
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
szerintem akkor nyugodtan próbálkozhattok.ügyesek legyetek.:)
2009. okt. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%

Gondolj bele, a régi öregek korában a 16 gyerekből 3 élte meg a felnőttkort---

A mai tudomány szerint fél év alatt nem tesz jót a baba emésztőrendszerének a hozzátáplálás, inkább várd ki!

Nekem is rossz táplálás miatt állt le majdnem az emésztésem és haltam meg majndem huszonévesen, gondolom ezt nem kívánod a gyerekednek...

(utálom, mikor a korán hozzátáplálók azt modják, semmi baja a kicsinek...most lehet nem, de később? tizen-huszon év mulva, honnan tudja mi lesz? ..)

2009. okt. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szegény előző válaszadónak nem az almától állt le az emésztése, szóval ne aggódj:-) Én is adtam neki korábban, orvosi tanácsra. Nagyon erős ki legényke lett belőle. Egy éves és nem válogatós, jó étvágyú baba. Ezzel szemben soha nem kapott tejpépet pl. Én a természetesség híve vagyok ha nincs tejcsi, szerintem nyugodtan kezd el.

Végülis nem pacalpörkölttel készülsz megetetni, nem?? :-)

2009. okt. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Az egyik válaszoló itt nagyon eltúlozta. A gyerekek, babák régen nem azért lettek angyalkák, mert összevissza etették őket, hanem mert számos olyan betegség volt, amire nem volt oltás. Ilyen a torokgyík is, ami nagyon sok babát érintett. (lsd. Kincskereső kisködmön). Ma már természetes, hogy oltják a babákat ellene. Az alma pedig... nos, egészséges, rostos, összeturmixolva, vagy almaléként is kiváló, akár már 3 hónapos korban is! Ha azt írtad volna, hogy disznósajtot akarsz adni neki, én is csápoltam volna , hogy tönkreteszed az emésztését:)

2009. okt. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Igen, én orvosi tanácsra adtam már három hónaposan.

2009. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia!Én is már 3 hónaposan adtam a picimnek,mert a szopizásból nem volt elég tejcsi a tápszert cumisüveget nem fogadta el.Úgyhogy én is kénytelen voltam adni mondjuk szerencsém volt mert az almát és őszit imádta nagyon.Igaz fájt sokat a pocija hogy most a gyümitől vagy mitől nem tudom.dehát a kényszer nagy úr.Amúgy sem baj ha már most szoktatod,mert később sokkal nehezebb a hozzátáplálás sajna.Ilyen korán meg sokkal jobban elfogadják az új ízeket.
2009. okt. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is 3 hónaposan kezdtük.
2009. okt. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!