Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok a kisbabátoknak...

Mikor adtatok a kisbabátoknak kiflit, kenyérhéjat rágcsálni?

Figyelt kérdés

Remélem nem tettem rosszul,kisfiam 9 hónapos múlt és már utolsó reményként próbáltam meg,hátha elfogadja.Több,mint 1 hónapja nem eszik/evett semmit (tápszeren kívül) az erős fogzás miatt.Talán segít is neki,ahogy dörzsölgeti az ínyét.

A védőnő nem javasolta egy éves korig.


2009. okt. 12. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
4-5 hónaposan már adtam neki.A nem evésnek nem a fogzás az oka,hanem az,hogy nem szoktattad már 4-6 hónaposan a gyümölcsökhöz,főzelékekhez,darabos ételekhez,Most már nagyon nehéz lesz a rendes ételekhez hozzászoktatni.Nyugodtan adhatsz neki kenyérhájat,kiflit.A lisztes ételeket már 4 hónaposan be kellett volna vezetni.
2009. okt. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Egy hónappal ezelőttig mindent megevett,darabosat,főzeléket,gyümölcsöt...tehát ezzel nem volt problémánk.
2009. okt. 12. 07:49
 3/8 anonim ***** válasza:
a nagymamám fél évesen adott neki először kiflicsücsköt, nem bántam, aztán hét hósan adtam már neki tölcsért, nagyon szereti, a mi védőnönk sem javasolta de nem nagyon izgat, valahogy a régi és a mai módszerek között lavírozok, nem tettél bajt, sőőőt
2009. okt. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
En a 8 hos kislanyomnak mar a multhonapban adtam egyszer kenyerhejat es most nemreg pedig kiflicsucskot,Szep ragcsalta oket.Ja es adtam mar neki babapiskotat a kemenyebbfajtabol,amit elmajszolgat teljesen.
2009. okt. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is!Na igen,mostanában már szokták tanácsolni,hogy fél éves kortól lehet bevezetni a glutén tartalmú ételeket.Ezért született meg a kérdés.Akkor kicsit megnyugodtam és remélem ez a pár morzsa nem okoz majd gondot!
2009. okt. 12. 08:43
 6/8 anonim ***** válasza:

8 hónapos a kislányom, múlt héten kapott először kiflit.

Azért adtam elsősorban, mert a rágókákat nem akarta rágni, de nagyon jött a foga, hát gondoltam majd ezzel el lesz.


Neki még nem "kaja" a kifli, csak egy-egy morzsát eszik meg a felszínéről, de egyébként csak rágóka-funkciót tölt be.

Azt nagyon jól, azóta áttört a két fogacska, és megnyugodott a drágám.

2009. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! 6 hónaposan kapott már kislányom babapiskótát, amit szépen elmajszolgatott. Azután adtam neki én is kiflicsücsköt, kenyérhéjat, nagyon szépen eszi.

Most 7 és fél hónapos.

2009. okt. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Ha ilyeneket adsz neki evések között, rászokik a nassolásra. Inkább gyümit adj, az finomabb is.
2009. okt. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!