Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kérjem meg anyumat, hogy...

Hogy kérjem meg anyumat, hogy vigyázzon egy kicsit a 10 hónapos babámra?

Figyelt kérdés
Nagyon ki vagyok már merülve, állandóan velem van (nyilván így természetes), de nagyon szeretnék már pár órára kikapcsolódni, úgy érzem már megőrülök! Nektek anyutok önként felérte ésszel vagy csak "odasóztátok" neki?
2009. okt. 11. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem bezsélj vele, hogy el tudná-e vállani a babádat pl. kedden 10-töl 12-ig (csak példa), mert szeretnél egy kicsit kikapcsolódni. Ha jó a kapcsolatotok -es figyelembe veszed anyukád kivánságát is az idöponttal kapcsolatban, nem lesz gond. Valószinüleg nem fogja magától felajánlani, mert nem akar tolakodni vagy beleszólni a babázásodba.
2009. okt. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem az első babánál jött, aztán 1 hét után mondta, hogy akkor most sipirc uszodába, fodrászhoz, estig ne is lásson. De ha én akartam menni, akkor csak "odasóztam neki".

(A 10 hónap alatt egyszer nem akarta elvinni? Vagy te nem adtad az elején és ezért nem is kérdi?)

2009. okt. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha 10 hónap alatt egyszer sem jutott eszébe, hogy vigyázzon rá, akkor nem lehet valami jó a kapcsolatotok. Amúgy meg nem kell körítés, kérd meg, hogy szeretnéd, ha vigyázna rá. Férjed nem segít be?
2009. okt. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nem "természetes" ahogy írod, hogy állandóan veled van. Add csak szépen oda nagyinak, egyéb rokonnak, barátnőnek. És mozdulj ki pár órára. A babának is az a jó, ha te kipihent és nyugodt vagy. Egy idegronccsal nem ér semmit, akkor se ha mindíg vele vagy.
2009. okt. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ha anyum eljön, akkor itt van nálunk kb.1 órát, de ez idő alatt szinte elmosogatok, szóval nem "sokat ér".

De ahogy írtátok, így teszek, kerek perec megkérem!

2009. okt. 11. 21:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem anyukám az első perctől fogva segített, amikor kértem, nem kellett hozzá körítés, nagyon jó a kapcsolatunk.


Amikor meg még pici volt a kislányunk, még nem szerettem volna a bacik miatt bevásárolni vinni stb, olyankor átvittük anyáékhoz, és ők vigyáztak rá 1-2 órát, általában 2 etetés közt.

2009. okt. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg, hogy Anyu, mit szólnál hozzá, ha kettesben hagynálak benneteket pár órára? Az enyémmel madarat lehetett volna fogatni ,mikor feltettem neki ezt a kérdést (3 hónapos volt a lányom). Ő nem merte ajánlani, mert nem akart tolakodni, de mikor megkértem, azt mondta, alig várta már ezt a pillanatot! :)


Most 11 hónapos a lányom, és már éjszaka is vigyázott rá (mi lagziban voltunk éjfélig). Nagyon jól elvannak együtt, nem szoktam hiányozni a lányomnak, aminek én nagyon örülök, mert így simán együtt tudom őket hagyni. Mikor hazajövök, persze nagy az öröm, már jön is hozzám, de ha elköszönök, simán integet a lányom az ablakból, a nagyi öléből :)


Szóval... kérd meg Őt! Szerintem.

2009. okt. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát,tényleg megkérem,mert már nagyon szeretnék kimozdulni! Szurkoljatok :)
2009. okt. 12. 15:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!