Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 honapos fiam nem viseli...

4,5 honapos fiam nem viseli el az anyosomat, mit csinaljak hogy ez megvaltozzon?

Figyelt kérdés
Sajnos ő az egyetlen segitsegem, es nem sokara vissza kell mennem dolgozni.Nem tudom mit tegyek, ahogy kezebe veszi azonnal elkezd sirni(fulladozva)!Jart vki hasonloan?
2009. okt. 10. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy túlságosan magadhoz szoktattad,sűrűn kézbe vetted.Ezért sír,ha más veszi fel,mert nincs hozzászokva az anyósodhoz.

Jvaslom,hogy két evés között tegyétek a kiságyába,anyósod üljön mellé,adja kezébe a kedvenc játékát,meséljen,énekeljen neki.Ha már nagyon sír,akkor anyósod vegye ki a kiságyból,símogassa meg,és adja a te kezedbe.Ha visszateszitek,akkor te add át anyósodnak,és ő tegye az ágyába.Ha már megszokta valamennyire a mamát,akkor menj ki a szobából,legfeljebb néha-néha nézz be hozzájuk.Kb olyan ez a dolog,mint a bölcsibe szoktatás.

Eleinte sír,de később megszokja a mamát is.

2009. okt. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a fiam is ilyen volt, és egész egyszerűen kinőtte, olyan fél éves korára. nem kell ezt túlspirázni, kiokoskodni, meg ráhagyni csak azért is szerintem... meg hát 4 hónapos baba kinél legyen ha nem az anyukájánál?

a megoldás nálunk ez volt: legyetek hármasban, amíg megszokja, h ott van, h nem rossz, h veletek van... ne vegye fel, amíg a baba nem akarja, mindent a babád ütemében, és akkor nem lesz benne rossz érzés... aztán már nem lesz gond.

2009. okt. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Én kislányom is kb. fél éves korára nőtte ki ezt, mármint, hogy csak az Én kezemben volt hajlandó lenni, persze haverkodott, de ha átadtam, azonnal bömbölt. Egyszercsak nem csinálta már, úgy 6 hónapos korától. Ja, ami fura, hogy 3 hónaposan kezdte kb., bár olyan szempontból nem fura, hogy addig még nem fogta fel annyira a külvilágot valszeg, hogy annyira zavarta, ha más fogja. De nyugi, ez elmúlik ezek szerint hamarosan. Amúgy pedig totális baromság, hogy ez azért van, mert a baba sokat van az anyja kezében. Kislányom egyáltalán nem volt sokat kézben, sőt, rengeteget járunk/jártunk emberek közé, vittük/visszük magunkkal mindenhova, megszokta, hogy mindig sok az idegen körülötte, és az Én kezemből haverkodott is, ennek ellenére mégis volt egy ilyen periódusa, hogy csak Apa, vagy Én foghattuk, mert különben rákezdett azonnal.
2009. okt. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen,tenyleg kicsi meg,de anyosomon kivul senkitol sem akad ki ennyire.Persze csak ha kezbe veszi,az olembol nagyokat vigyorog ra...


Tehat marad a turelem,meg van 4 honapunk hogy kinojje.


Koszonom a valaszokat :-)

2009. okt. 10. 22:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. a fiam már akkor ordított, amikor meglátta, szóval nálatok hamarabb megoldódik valszín a dolog. ma meg már a fiatalembert le sem lehet vakarni az anyósomról. 16 hónapos.
2009. okt. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik vagyok, nagyon igaza van második válaszolónak azügyben, hogy erőltetni nem szabad. Az Én manóm már 8 hónapos, bárkivel elvan, kivéve anyósomat. Mivel, a "drága" képes volt a saját örömére akár üvöltve is hurcolni, csak hogy Ő foghassa. Természetesen, pár perc masszív ordítás után kitéptem a kezéből, de képtelenség volt Neki megmagyarázni, hogy ja sírni kezd, adja vissza, ne erőlködjön. Na, a mai napig utálja a lányom, egyedül Őt. Úgyhogy tényleg, csak lassan, a babád ütemében. Ne aggódj, 4 hónap bőven elég lesz. :-)
2009. okt. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen,ezt az uvoltos procedurat ma 4x jatszottuk el, es nem tunt fel neki ,hogy amint visszaadja(visszaveszem) elhallgat...Sajnalom anyost,mert nagyon imadja, de tenyleg agyonnyomja ezzel :-( .

Hat megprobalom a lehetetlent,meggyozni, hogy hagyja beken a kezemben.

Megegyszer kozsonom a biztato valaszaitokat!Anyai osztoneim azert nekem is ezt sugtak, hogy kis turelem es kinovi majd.

2009. okt. 10. 23:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!