A ti párotok is ki van akadva ha játékot vesztek a gyerkőcnek?
Igazból eddig egyszer sem mondta a párom,hogy miért vettem bármit is a fiunak.
Általában az akciós dolgokat nézem,de elófordul hogy drágább dolgokat is megveszek de sosem volt belőle gond.
Ő ugy van vele en jobban tudom mi kell neki pedig sokszor olyanokat is megveszek ami felesleges amire persze utólag jövök rá
Szervusz!
Hogy csináljátok a pénz beosztását? Ha nincs túl sok, és amúgy is gyűjtötök valamire, akkor nekem az lenne a logikus, ha pl. minden hónap elején csinálnátok valami alap beosztást, hogy ebben a hónapban kajára kb. ennyi kell, rezsire ennyi, és így szépen felsorolva a rendszeres kiadások, meg ha valami (1000 Ft-nál drágább) rendkívüli dolgot terveztek (pl. télikabát, bár az nem aktuális). Aztán lehet valami keret új játékokra (és ha a keret pl. 5000 Ft havonta, akkor ha valami 10000 Ft-ba kerül, akkor azt kéthavi összegyűjtött pénzből lehet megvenni), és még valamennyi szabadon elkölthető pénz mindkettőtöknek, amibe a másik nem szól bele, akkor sem, ha szerinte hülyeség, amit vettél. Lehet még ilyen "váratlan kiadás"-keret is persze. Ami a számítás végén marad, azt teszitek félre. Ezen belül, hogy a játék-kereten belül melyikőtök dönt, azt is meg kell beszélni, lehet pl. felváltva.
Ezt nem azért írtam le, mert azt akarnám mondani, hogy ha nem így csináljátok, az rossz. Inkább azért, hogy ehhez képest leírhasd, hogy nálatok mi a szokás, és ha úgy látod, hogy jó lenne így csinálni, akkor persze megpróbálhatjátok.
Mindemellett a gyógypedagógus édesanyám nagyon nem ajánlja az ilyen jumperoo, bébikomp és hasonló játékokat. Nagyon fontos, hogy a gyerekek mozgásfejlődése a természetes módon alakuljon, ne maradjanak ki fázisok (úgy mint kúszás, mászás négykézláb stb.) Akiknél kimarad, azok a gyerekek sajnos gyakran diszlexiásak vagy más részképesség-zavarosak lesznek, és gyakran azt a terápiát is alkalmazzák, hogy ezeket a mozgásokat gyakoroltatják velük - és láss csodát, ez jótékonyan hat az írás-olvasási képességre is. Szóval semmiképp nem ajánlott akadályozni a gyereket abban, hogy a természetes mozgásfejlődési folyamaton végigküzdje magát.
Most néztem meg mi az a jumperoo, mert nem is hallottam még róla. Lehet venni rugós hintát, az olcsóbb is.
Tanuló focilabdát 5000-ért már lehet venni, én is vettem és nem tartom hülyeségnek.
Amúgy igen, a férjem már többször megjegyezte, hogy a kisfiunknak 1 éves korára több játéka lesz mint neki egész gyerekkorában.:)
Az igaz, hogy nem kell mindent megvenni, mert tök egyszerű dolgokkal is nagyon jól eljátszanak, de 1-2 drágább darab belefér szerintem. Imádják a zenélő-beszélő játékokat. Én ezért vettem tanuló focilabdát, de van persze sima labdája is.
A jumperoo-t nem venném meg, bébikompot sem fogok neki venni, inkább másszon a kis fickó.:) Az sokkal jobb neki.
6-os vagyok.
Ilyesmire gondoltam.:) Bár érdekelne, hogy ez gyógypedagógus szemmel milyen, mert én nem tudom eldönteni. Ez végülis nem avatkozik úgy a mozgásfejlődésbe mint a bébikomp.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!