Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktátok "tanítani" a babátokat?

Szoktátok "tanítani" a babátokat?

Figyelt kérdés

Az enyém 8 hónapos de én inkább csak játszom vele. Ritkán van olyan, hogy pl. mutogatom neki a könyvben, hogy "ott a vau kutyus" stb...

Az baj? Attól még fogja tudni, hogy mi micsoda, meg mi mire való stb...?


2009. okt. 10. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nyugi, egyáltalán nem kell a babákat tanítani, anélkül is szépen fejlődnek, okosak lesznek. Sőt! Ha egy ismeretet maga szerez meg, ő "fedez fel", az sokkal mélyebben vésődik be, mint az, amit készen tálaltak elé. Hogy honnan tudja majd, hogy mi mire való? Onnan, hogy próbálkozik, emellett látja, hogy a környezetében egy dolgot mire használnak. Ezért fontos pl., hohy a gyerek ne legyen elkülönítve az anyukájától, ha az mondjuk tereget, főz vagy takarít, mert ilyenkor rengeteg dolgot megtanul, ha látja. Az anya meg mondja neki állandóan, hogy épp mit csinál.. Ennél nem kell a gyereknek több tanítás. Egyébkén az egyik ilyen "tanítós" könyvben lévő feladatok éppen azok a dolgok, amiket a kicsik maguktól, minden külső behatás nélkül csinálnak. Pl. írják, hogy 1 éves babának adjunk olyan dolgokat, amiket pakolhat..hát, amúgy is mindent ki-berámol.. tehát, ha figyeljük a babát és hagyjuk, hogy önállóan felfedezze a világot, ugyanazt érjük el. Persze, le kell mellé ülni, játszani kell vele, de ne csak ebből álljon a nap és ne akarjunk "tanítani. egy óvónő
2009. okt. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van az előtte szólónak.Lányom 13 hónapos sokszor játszunk persze,ilyenkor előkerül mesekönyv hogy mi micsoda,persze nem érdekli:)DE épp tegnap játék közben ment a tévé és épp egy kutya volt benne mire meglátta és mondta hogy va-va..Vagy pl teregetés:látja hogy mit csinálok odajön,és a kosárból adogatja nekem a ruhákat,vagy ő is fel akarja rakni a száritóra.Pedig ezt nem mondtam neki de ezt látja és érdekli és ő is csinálni akarja.Vagy ami most történt 3napja:Fürcsi előtt a levetett rucit mindig a földre dobom a szobájában és ha megyünk át a fürőszobába ezeket bedobom az ott lévő szennyesbe.Egyszer fogta a szennyes rucijait,bement a fürőbe levette a szennyestetőt belerakta a rucikat és visszarakta rá a tetőt.És ez azóta igy megy.De ennek annyira örülök,mert azt hittem hogy keveset foglalkozom vele hogy nem tanitgatom,de igaz hogy amit ő lát és érdekli amit maga fedez fel az sokkal értékesebb mintha én eröltetném rá:)
2009. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugodtam!
2009. okt. 10. 13:55
 4/4 anonim ***** válasza:
ezt így is kell!!!
2009. okt. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!