Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erre hogy reagáltatok volna?...

Erre hogy reagáltatok volna? Férjem azzal állt elő, hogy amíg a 11 hónapos fiam alszik, menjünk át a szomszéd kocsmába, meginni valamit.

Figyelt kérdés
Én nagyon meglepődtem, mert nem vagyunk nagyivók, és a válaszom egyértelmű nem volt. Először csak azt hittem viccel, de nem viccelt. Most nagyon megsértődött, alig szól hozzám, mert nem mentem át vele. Azt mondja, a gyerek úgyis alszik reggelig, 20 percet kibírtam volna. De én egy percre sem hagynám magára.
2009. okt. 9. 21:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj, de elképzelni sem tudom, hogy a férjem ezt mondaná! És azt sem, hogy sértődöttségében alig szóljon hozzám! Na de ha már így alakult két verzió jutott eszembe. Első: szépen, kedvesen elmagyaráznám neki, hogy ilyet nem csinálunk mert nem hagyjuk magára babánkat...Ez a többet ésszel mint erővel verzió. Második: Elküldeném a f...ba! Ehhez viszont olyan belső erő kell, hogy el tudj viselni bármilyen szankciót amit kivethet rád. És játszma játszmát szül, általában nem megoldás semmire. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.
2009. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
75%
Igazad van a gyereket nem szabad egyedül hagyni akkor se ha alszik: konkrétan egy ismerös családnál forsult elö, hogy a szülök egy fél órára elmentek, mikor aludt a másfél éves gyerek (nem szórakozni, fontos ok miatt) és mire visszajlttek, a gyerek halott volt. Az orvosi vizsgálat szerint ha otthon maradtak volna,akkor észrevették volna, hogy rosszul van és még lehetett volna rajta segiteni.
2009. okt. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
35%

Egy ötlet volt! Egy jó ötlet(szerinte) hogy kimozdítson. Erre te leugattad(bocs, de talán úgy érezhette)

Jó hogy megsértődött!

Mucorgassad meg!

2009. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elszaladt megsértődve, és előjött 5 perc múlva egy üveg borral. Kíváncsi vagyok mit akar.
2009. okt. 9. 21:55
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg! :)

Remélem jól alakul!

2009. okt. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
87%
Házasok vagytok? Nincs évforduló? Vagy vett eg ykocsit. Vagy terhes :)
2009. okt. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is többet akar belőled, mint amennyit mostanában a baba mellett adsz. Hiányzol neki. Erre figyelj oda.

Nálunk van babaőr, ami 500mig tisztán leadja az adást. Én elmenetem volna és szorítottam volna a kezemben, ha felsír, 1 perc és ott vagy. Ha tényleg a szomszédban van. Bébiőr nélkül nem mentem volna el.

2009. okt. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Minden válaszban van valami igazság, de én nem tudom magára hagyni a gyerekemet egy percre sem. Lehet kinevettek, de a szemetet is úgy viszem le, hogy bolt után a babakocsiban hagyom, először leviszem a babakocsit a ház elé, felszaladok a szemeteszacskóért, leviszem, és úgy megyünk fel együtt.
2009. okt. 9. 21:58
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
nézd, szerintem örülj, hogy a sértődés következő állomása a felejtés és megbánás volt, hiszen hozott egy üveg bort. igyátok meg, érezzétek jól magatokat otthon és felejtsd el. illetve ne, inkább gondold át, foglalkozol-e eleget a férjeddel! Ja és ha rám hallgatsz: vegyetek egy bébiőrt, ha nincsen, olyat, ami 100-200 méterig jelez. nálam nagyon jól működik a dolog. simán teszek-veszek a kertben ,vagy átszaladok a szemközti boltba, nálam a bébiőr, azt is meghallom, ha fordult egyet. ezzel elkerülhető egy ilyen esetleges konfliktus a férjeddel, nyugodtabb leszel te is!
2009. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a férjed ne ma nemem sértődött meg, hanem azon, ahogy azt mondtad.

Én ilyen esetben leadtam volna a rendelést neki. Szépen megmagyarázom hogy a kicsit nem hagyhatjuk itthon egyedül, de ugorjon le egyedül a sarki kocsmába és ezt+ezt hozzon nekem, és itthon iszunk egyet egymás egészségére. Aztán jöhet aminek ilyenkor jönnie kell! :-)

2009. okt. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!