Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eszi a gyerek a földet?

Miért eszi a gyerek a földet?

Figyelt kérdés
A 9 hónapos babám 2 napja túrja a virágkaspókban a földet. Ha sikerül egy nagyobb darabot egyben kiszednie, akkor a szájába tömi. Valamilyen hiánya lehet vagy csak jó szórakozás? Nálatok is volt ilyen?
2009. okt. 9. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Az öcsém a homokot ette a homokozóban. Én meg állítólag a meszet nyalogattam a ház külső falán.. :) Nem tudom mitől lehet. A kislányom meg a fürdővizét issza (inná) rendszeresen.
2009. okt. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert érdekli.Ebben a korban mindent a szájukba vesznek,mi is azt tettük csak lehet nem tudunk róla, tedd magasra a cserepeket,akkor nem tudja megenni a földet,lehet akkor mást fog kóstolgatni.
2009. okt. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért csinálja, mert kis felfedező, és mindet ki kell próbálni a lehető legtöbb érzékszervvel!Nem hinném, hogy hiánya van!Csak éppen most nyílik ki előtte a világ, mindent meg kell ismerni!Én pl tyúkszart ettem véletlen...nem lett semmi bajom!

Tuti te is ettél sok mindent kiskorodban!pl biztos tudod milyen a kulcs íze, mégsem kóstoltad felnőtt korodban:)

2009. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért nyalják a cipők talpát? És még sorolhatnám...

Játék, világismeret...

2009. okt. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2009. okt. 9. 15:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Párom tyúkszart evett:-))
2009. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok, és beugrott még, hogy a jécsapokat is folyamatosan nyalogattuk, ami az ereszről csüngött :)))
2009. okt. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kívánja. Állítólag minden gyereknek meg kell enni egy adott mennyiségű koszt ahhoz, hogy majd egészséges legyen. Talán otthon akkora a tisztaság, hogy így pótolja be.

Afrikában van, ahol a piacon árulják a kis rudakba sodort spéci földet, rágcsálni. Mint nálunk az uszut.

Esetleg vashiánya vagy cinkhiánya is lehet.

2009. okt. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!