Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden rendben van vele?

Minden rendben van vele?

Figyelt kérdés
16 hetes a babóm és:tegnap bekapta a nagylábujját, már oldalra fordul, sokat gagyog,nyúl a tárgyak után,kiveszi a cumit a szájából próbálja visszarakni bár az még nem igazán sikerül neki :)sokat huzogatja a lábát magához.ha etetem cuisüvegből ő is megfogja az én kezemet oldalról kis kezével ,volt már olyan hogy magához húzta akezem és próbálta bekapni és már kb. 2 hetes korától este 9 től reggel 7-8ig alszik.lenne a kérdésem hogy amiket leírtam azok megfelelnek egy 16 hetes babához? közel 8 kilós baba de nagy súllyal is született.fiatal anyka vagyok és az orvosok mindig ilyesztgetnek valamivel,legutóbb azt mondták hogy rosz a mozgásfejlődése.szerintetek a leirtak alapján van valamiben elmaradása?? köszi a válaszokat
2008. jún. 20. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! A dokik általában könyvből adnak tanácsot. Nem nagyon kell rájuk hallgatni. Megnugtatlak, hogy az én picim 3 hónaposan fordul az oldalára, gagyog, dünnyög, "nyikorog", szopja a hüvelyk ujját, sőt úgy tömi a szájába az öklét, hogy majd megfullad. (persze kiveszem a szájából a kezét). A lábát még nem próbálta bekapni. Szerintem nagyon is jól fejlődik a babád, ne hagyd magad idegesiteni sületlen hülyeségekkel. A pici úgyis úgy fejlődik, ahogy ő akar. Üdv.
2008. jún. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján teljesen normálisan fejlődik. Észre fogod venni, ha valami nincs rendben: nem gögicsél, csak néz maga elé, nem mozog a keze-lába, meg ilyesmik. Ahogy leírtad teéjesen normálisan érdeklődik, figyel, tudja, hogy mi van körülötte. Ne aggódj ennyire, jó babázást ;)
2008. jún. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!