Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik 11 hónapos...

Miért nem eszik 11 hónapos kisfiam este?

Figyelt kérdés
Már lassan két hete,de inkább ezen a héten szenvedünk azzal, hogy kisfiúnk este nem hajlandó meginni a tápszert, ahogy meglátja a cumit, megérzi az izét, ordit tőle, és nem hajlandó egy kortyot sem inni belőle. Reggel hét körül kel,akkor megissza, kb. 130 ml-t, de ettől többet nem. Fél 10 körül eszik gyümit, mostanában inkább már üveges tejberizset, babajoghurtot, egy kis kiflit, kenyeret. Délben főzelék, illetve már eszeget abból is,amit én főzök, mi eszünk. Ez egykor van. Innentől kezdve,mint aki nem éhezik meg, nem akar enni. Próbáltam már, hogy négy-öt körül adok neki kis gyümit, vagy ilyen könnyebb kis uzsit, főzit, hús nélkül, de nem nagyon eszik. Hatkor már eszik szintén azt amit mi, még esetleg egy kis joghurtot. Eddig még ezek után megivott 160 ml tápot fél kilenc után, de mostmár nem. Próbáltam pépet adni neki, de az sem kell. Vaniliás tápszert eszik amúgy. A foga miatt lehet ez? Most bújt ki az egyik felső "lapát" foga, jönne a többi is,és emiatt nem eszik? Most vagy két napja a reggeli és déli kajaadagját sem eszi meg. Inni sokat iszik, teát adok neki, de jól felhigitom, gyümilétől megy a hasa, vizet nem issza. Valakinek van valami tanácsa, hogy mit lehetne tenni, vagy esetleg hogy etessem, mivel? Éjszaka ennek ellenére jól alszik, 1-2 alkalommal iszik teát, egy pár kortyot, de ezt addig is tette, mig jól evett. Amúgy jó a hangulata,nem nyűgös, nevetős baba. Tud valaki segiten? Előre is köszönöm.
2009. okt. 8. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem már nagyon megunta a tápszert.Most már nyugodtan ehetne "rendes" ételeket is.Nem babajoghurtot,hanem rendes ételeket, gyümölcsöt keksszel vagy babapiskótával,délben azt,amit ti esztek.Este pedig vacsi után teát vagy tejet.Próbáld ki,és meglátod,hogy nem lesz baj az evéssel,
2009. okt. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, éppen ez fordult meg ma már az én fejemben is. Ő elejétől tápszeres, mert nem volt tejem. Tudnál segiteni abban, hogy mégis hogy etessem? Reggel megissza a tápszert, de gondoltom hogy veszek helyette babatejet. Ezt 6-7 között probléma nélkül megissza. Aztán alszik 8-8,30-ig. Ekkor adjak neki gyümit kekszel, vagy mehet kenyér,kifli sajttal, vajjal, felvágottal? Akkor délben amit mi eszünk, uzsira mit adjak? Akkor mehetne egy kis joghurt,krémtúró, ezeket szereti. Vacsi meg megint amit mi eszünk, és akkor amikor mi? Elalvás előtt - ez kb. kilenc, fél tiz körül van nála - akkor mit? Köszönöm, előre is.
2009. okt. 8. 21:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!