Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós babás anyukák, ti,...

Hasfájós babás anyukák, ti, hogy viselitek az állandó sírást?

Figyelt kérdés
Az én babám 3 hónapos kb.1 hónapja nagyon hasfájós,hiába a homeopátiás szerek,a masszírozás.Néha már úgy érzem nem bírom idegileg,annyit sír.Tényleg igaz,hogy addig lesz ez,amíg szoptatok?
2009. okt. 8. 19:38
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Elveim szerint egy hasfájós babóca nem feltétlenül a szopitól fájlalja a pocit...Ne is gondolkodj azon h esetleg nem szoptatnád emiatt, egy ideig lehet,h lesz még vele gond , de vannak lehetőségek amikkel segíthetsz rajta pl:Infacol is kömény stb , lehet h nem múlasztja el teljes mértékben de mindenek felett kitartás és türelem türelem ,Ne érezze a pockos a "feszültséget" :)

2009. okt. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
(Még mindig én vagyok) Nekem tanácsolta a doki hogy lehet neki lereszelt alma levét adni, meg őszit, mert ezek jobban segítik az emésztésüket... én is most kezdtem el neki ezeket, sok sikert és kitartást kívánok!!!
2009. okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!Tudom mit érzel nekem a kisfiam majdnem 5 hónapig szopizott és ordított ha kellett ha nem.Nálunk az egy kicsit bevált de elég fárasztó hogy igény szerint szoptattam,de egy idő után már nem volt elég a tejcsi,akkor meg azért volt a sírás mert éhes volt szegény..én meg mire rájöttem....Nálatok elget szopizik?méred hogy mennyit eszik?nálunk se az infakol se az édeskömény nem vált be!Kitartás!!!!Akkor lesz jobb ha már tud a kezébe fogni tárgyakat és azzal elbabrál egy kicsit,na onnantól nekünk jobb a helyzet.
2009. okt. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia

Nálunk is volt szenvedés a poci miatt, kb 2 hetes korától úgy 3,5-4 hós koráig. Valamit segített a Grip Water, de az infacol meg egyéb szerek nem. Egy dolog vált be nagyon, talán 1 próbát nektek is megér: melegítőpárna a pocakra!

Nekem azt mondta a dokim, hogy igazából nem is a szopi miatt van, hanem mert a kis emésztőrendszerük még viszonylag éretlen és nehezebben birkózik meg a táplálékkal - tehát a gyümölcs nem javítana alapból a helyzeten (kivéve, ha pl székrekedésre hajlamos a baba, vagy laktóz-intoleranciája, stb van), sőt: az anyatej a lehető legkönnyebben emészthető élelem számukra.


De kitartás! Ha nincs komolyabb szervi baja (ezt a végtermék minőségén lehet ellenőrizni, kérdezd ki a védőnénit/dokit) és csak "simán" hasfájós, akkor el fog múlni a dolog előbb utóbb. Addig meg sok ringatás -mert a testközelség megnyugtató-, melegítőpárna és türelem/türelem/türelem.


tudom, nekem már könnyű, mert mi túl vagyunk ezen a kemény időszakon, de néha én is azt hittem, kihullik az összes hajam, vagy csak simán diliházba kapom majd az érettségi értesítőjét mert rövid úton megkattanok... aztán csak túléltük valahogy...

2009. okt. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igény szerint szoptatok én is,igaz már nem mérem,hogy mennyit eszik,eddig azt gondoltam,hogy biztos eleget,viszont most elgondolkoztattál.Bár a súlya szépen gyarapszik.

Ja,a másik dolog,hogy épp a végterméket nem tudom megnézni,mivel,hogy nincs.kb.másfél hónapja (azóta tart a hasfájósága is)magától nem kakilt.voltunk vele dokinál szervi baja nincs,szélcsőre kakil csak,de tudom nem szabad rászoktatni,meghát nem is normális.

2009. okt. 8. 21:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is nagyon sírós, hasfájós volt. Sem az infacol, sem az espumisan csepp nem segített. Tornáztattuk, simogattuk a pocakját, hátát....de nem segített semmi,ki kellett nőnie.

Most lassan két éves és még mindig elég sírós baba, úgyhogy kitartás!

2009. okt. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!