Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a babaúszásr...

Mi a véleményetek a babaúszásról? Érdemes oda járnunk? Mennyi idős kortól? (mennyibe kerül)?

Figyelt kérdés
2009. okt. 8. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Mi 3 hónapos kortól jártunk mindhárom gyerekemmel. Persze, hoyg érdemes, fejlődik az immunrendszerük, izomzatuk, utána szépen megtanultak úszni.

Ez már régen volt, a mostani árakat nem tudom.

2009. okt. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Nekem azt mondta a védőnő, hogy inkább hagyjuk. A búvárreflexre épít, ami újszülöttkori reflex, és ki kell a babáknak nőniük. Ha ahelyett, hogy kinőné, felerősítjük, később tanulási, fejlődési zavaruk lesz.

Na, most lehet vitázni, meg lepontozni. Már párszor leírtam ezt itt, de mindenki meg akart érte fojtani.

2009. okt. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

én első

Mi baja lenne a babának, ha a búvárreflexét használja? Egyébként babaúszáson ugyanúgy kinövi, utána lehet megtanítani úszni.

(Egyébként a 3 gyerekből, akiknek a védőnőd szerint fejlődési rendellenességünknek kéne lenni első osztályú sporoló /nem úszó/ és egyetemista lett. szerintem semmi bajuk. Lehet, hogy a védőnőd nem tud úszni?)

2009. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Járunk, imádjuk, nagyon drága :)

A búvárrelexet akkor is kinövi, ha úszni jár. Ha nem megy el a kérdés egymás anyázásába, szívesen írok bővebben is, vagy írj privit kedves kérdező.

2009. okt. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

Három hónapos kora óta járunk (5 hónapja), nagyon élvezi, közösségben van, új élmények, új ingerek érik, és nem látom, hogy bármiben is visszamaradt volna a fejlődése, sőt, az ortopédián határozottan ajánlották a babaúszást, mint mozgásfejlődést segítő, HASZNOS dolgot.


Nálunk 2500 forint egy alkalom, ez 30 perces óra, de többre nincs is a piciknek igényük, bővel jól elfáradnak ebben a fél órában.


Ha megengedhetitek magatoknak, menjetek, mi úgy döntöttünk, hogy ebből az egy "luxus" foglalkozásból nem engedünk, mert nagyon hasznosnak találjuk, és a baba nagyon élvezi.


Inkább nem költünk giccses játékokra, ez szerintem sokkal jobb dolog a babának.

2009. okt. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
2. válaszolóval értek egyet, tapasztalat, gondot okozhat (meg jó kis víziszonyt is)
2009. okt. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 7 hónapos, néhány hete járunk. Nagyon jól érzi magát a vízben, ezért visszük. Nincs olyan elvárásunk a babaúszással szemben, hogy fejlessze, vagy megtanuljon úszni, vagy egyebek, egyszerűen a szórakozás miatt. Ha már úgy látjuk, hogy nem szereti, akkor nem visszük többet. Mivel én is és a férjem is bejöhet a vízbe, ezért ez egy nagyon jó kis családi program, mi így fogjuk fel.

Nálunk 45 perc egy alkalom és 2000 HUF.

2009. okt. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos kortól lehet vinni őket.Mi is azóta járunk.lassan fél éve.Nagyon szereti,dumál közben,csapkodja a vizet.egy próbát megér,aztán Te eldöntöd,hogy jártok-e,vagy sem.Úgy látszik,árban mi befutók vagyunk:nálunk 1500 Ft.(úgy tudom Pesten a 3szorosa.)
2009. okt. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam rá, hogy vinném, viszont én meg attól félek hogy elkap vmi fertőzést (én gyerekként elkaptam, és nagyon sokáig nem tudtak kikezelni) illetve azt mondta a doki, hogy az sem jó ha a fülébe megy a víz. Aki viszi a babáját nem voltak ilyen gondok?
2009. okt. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem volt ilyen gond. A fülébe nem megy víz, illetve ugyanúgy kifolyik, ahogy nekünk. A gyerekeim először 6-5-4 évesen voltak betegek, elkapták a bárányhimlőt.
2009. okt. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!