Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit eszik 16 hós babátok?

Mennyit eszik 16 hós babátok?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom kb mekkora kenyér+folyadék a reggeli ebédnél pl az én picim ritkán eszik második félét levest 2-3dl de sürű zöldségfélével tésztával olykor husival uzsonna nálunk 1-2 virsli+joghurt vagy valami ehhez hasonló vacsi 1 szelet kenyér(bundás,vajaj,kolbászos,májas,)mikor mi+2.5-3.5dl tejitalSzeretném ha leirnátok nálatok hogyan műkodik ez.Az én kicsim reggelizni nem nagyon akar csak a kakaó kellene.Köszönöm.
2009. okt. 8. 12:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

hát most keveset eszik.

reggel 270-300 babatej, aztán kifli,néha pár falat, náha fél kifli.

ebédre enne főtt kaját, de nem nagyon eszik, utána gyümölcs.

uzsi amit abédkor nem evett meg, de általában még így is marad

vacsi kifli, sajt, zöldség...

fürdés után 270-300 babatej

2009. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Eléggé változó van nap mikor hatalmas étvágya van akkor így néz ki: Reggel 2 dl tej, 1 szelet vajas kenyér, ha más van rajta rosszul van és huss a reggelinek, tízórai aktíviás joghurt, ebéd leves, alvás után főzelék, délután még rágcsál kekszet, kiflivéget, vacsi tejpép, lefekvéskor megint 2 dl. tej.

Na ha rossz napja van, akkor a vajas kenyér felére csökken, van hogy ott is marad, ebédnél csak levest eszik, ha felkel krémtúró a nyerő, a többi ugyan az.

2009. okt. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Nemrég hagytuk abba a reggeli anyatejet, így most a gyerekitalból 200 ml-t szoktam csinálni reggelire, aztuán eszik a szendvicsemből amennyit kér. Délelőtt eszik alma, banán, körte, vagy túróvarázs, amelyik éppen kéznél van. Ebédre a kistálkáját tele rakom, imádja a húslevest zöldségekke, husival, vagy csirkemájjal, ha nem kap levest, akkor szívesen eszi velünk a "második fogást" is, pl, nagyon szereti a rizset, ami közzé teszek apróra vágott és puha husit, kis gyümölcsöt vagy céklát, uborkát. Uzsira sült tojás, bundáskenyér, vajas-szalámis kenyér, kenőmájas kenyér, amihez adok vagy almát, vagy gyümölcspépet, de jöhet hozzá a joghúrt is. A vacsi az fürdés után gyermekital, szintén 200 ml, de előtte amikor hazajön apa és vacsorázik akkor baba is eszik vele pár falatot.
2009. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

De jó Nektek. Az én kislányom ugyan még csak most 15 hónapos, de szinte egy hét alatt eszik annyit, mint Ti 1 nap alatt.. :-(

Reggelire 200 ml tápszer vagy babatej

Uzsonna fél banán jó esetben, vagy 1-2 cikk alma

ebéd (zöldség szinte semmi, kivéve a borsó, héjában sült krumpli) 1-2 kanál leves, husiból pár falat

uzsonna pár falat sajt, kenyér natur, gyümölcs de az is kevés


igazándiból folyton kenyeret enne magában.. meg kovászos uborkát.. eléggé el vagyok keseredve.. nyáron anyósomék teljesen elrontották, rákapaták az édességre, nassolásra és 2 hónapja ezzel küzdök sikertelenül.. bocs, nem panaszkodni akartam, ne haragudj

2009. okt. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

16,5 hónapos kislányom van. Na én is csak lestem, hogy mennyit esznek a bébik.

Reggeli max 180 ml tejital, de ez a legfelsőbb határ ma pl csak 130 ml fogyott.

tízórai: talán egy banán elfogy, vagy zabfalatok, vagy egy körte, alma ilyesmi.

ebéd: leves kb 1 dl, másodikból fél babatányérnyi

uzsi: 1db 125 g-os joghurt, vagy néha túrórudi, na ez után még eszik valami gyümit is.

vacsi: ma ennyit evett 3 harapás kenyér, fél szelet sonka, egy szelet sajt és fél paradicsom. Általában nem fogy több, talán a bundis kenyérből meg a pirítósból több fogy.

este még megiszik 200 ml tejitalt.


Én nem is értem, hogy, de folyamatosan hízik ennyi kajától is. Igaz nem túlsúlyos, de azért meghízza a havi 20-30 dkg-ot.

2009. okt. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Az én kisfiam mostanában inkább éjszaka eszik...16 hós,a következő a menet:reggelire 200 ml babatej,tízórait néha kihagyja,ha nem babapuding,vagy vmi gyümölcs,ebédre bármi,amit főzök,uzsonna fél banán,vagy joghurt,vacsora amit ebédre evett,vagy bármi más,amit mi eszünk éppen,lefekvés előtt 200 ml babatej.Mivel nem eszik túl sokat napközben,éjszaka 2 körül megiszik 250 ml babatejet.Utána rögtön vissza alszik.Nem tudok vele mit csinálni,hiába próbáltam vizet,vagy teát adni.Majd elmúlik ez is,engem nem zavar.
2009. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

15 hós.

reggeli: 250 ml tápszer hajnalban, majd 8-9 között egy fél kifli, egy kisebb szelet kenyér sajtkrémmel, sonkával, ilyesmivel, esetleg vajas kalács.

ebéd: katasztrófa, néha csak 5-6 kanállal eszik, zöldséget rühelli, husit eszi, bezzeg a baromságok lecsúsznak (tejbegríz pl ) , de max olyan 150-160 ml lehet

uzsonna: főzelék vagy tejpép, utána gyümölcs

vacsora: fél szelet kenyér vagy kb 150 gramm gyümölcsös főzelék, ha uzsira főzelék volt akkor néha tejpép


Összességében az a jellemző, hogy kenyeret enne hússal. Tulajdonképpen a nap folyamán próbálok belejuttatni főzeléket: először ebédre, ha nem megy akkor uzsira, majd vacsira. Eléggé kiborító :S

Érdekes módon, ha előkerül egy tejszelet vagy vaniliáspuding, túrókrém nagymamák farzsebéből, akkor hirtelen nagyon sokat tud enni... , de nem hagyom magam behúzni a csőbe, ha nem evett ebédet, akkor sem kapom ezeket elő, mert félek, hogy a kis fejecskéjével kikombinálja legközelebb a dolgokat.


Mindezek ellenére hízik (pont ma mértem, az elmúlt 3 hétben 270 grammot, nem tudom, hogy ez kevés-e)

2009. okt. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
A reggeli 1 szelet kenyér vajjal, szalámival, vagy virslivel, vagy bundáskenyér, lekvároskenyér, májkrémeskenyér, de sokszor a kenyér ottmarad, csak a szalámit eszi meg, lenyalja a lekvárt-az etalon nálunk is a tej, ami 2 dl és igyekszem a reggeli után adni, de ha nem szik nem eszik... 10 körüle szik gyümölcsöt, általában almát, vagy pár babakekszet, babapiskótát. Ebéd főtt étel, amit mi eszünk, kb az én adagom felét benyomja. 15-16 körül gyümi, 1 alma, vagy 1 banán, vagy 1 barack, ha jó kedve van több is, néha eszik rá kis péksütit, vagy kekszet, most már néha adok neki péksütit, akkor egy csiga, vagy egy lekváros bukta. Vacsora ugyanaz és ugyanannyi mint az ebéd, majd fél 8 körül megint 2 dl tej és fürdés, alvás.
2009. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Megdöbbenve nézem, hogy egyesek miket adnak a gyereknek enni.


Komolyan gondoljátok, hogy jó neki?


Tejet reggelire, megmaradt ebédet uzsira, 2 cikk almát...

Ezt én sem enném meg.


Ha megfelelően elkészítitek neki a kaját, akkor biztos többet eszik! És ne értsetek félre, nem akarok bántani senkit, csak segíteni.


15 hós(fiú) babám étrendje

-reggeli: egy pohár tej,utána tejpép nagy adag

-tízórai: gyümölcs (vagy üveges bébikaja, vagy banán összenyomva, párolt alma, hogy a gyerek meg bírja enni, vagy reszelt alma, vagy reszelt alma banánnal, vagy joghurt és ezek kombinácói túróval is akár).

-ebéd: mindig olyat főzök a családnak amit a pici is meg tud enni. Imádja a következőket főzelék fasírttal, rakott zöldbab, rakott karfiol, paradicsomos húsgombóc, rántotthús/sajt krumplipürével, spagetti, leves sok husival és züldséggel, túróstészta.

-uzsi: olyan mint a tízórai, csak nem az amit délelőtt már kapott.

-vacsi: főzelék husival, leves husival sűrűn.

Általában megveszem neki vacsira a bébiételeket, mert van köztük olyan amit nem biztos, hogy meg tudnám csinálni, szereti őket, imád enni. És nem adom neki egy nap 2x ugyanazt!


A felsorolt ételekből megeszik egy felnőtt adagjának a felét.

És nincs elhízva. Formás baba, nagy, mert eleve nagy súllyal született, most 11,30 kg.

2009. okt. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
Utsó, de nagy okos ember vagy!!!
2009. okt. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!