Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 16. hónapos kisfiam...

Baj, ha 16. hónapos kisfiam mellettem alszik? Hogyan tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Van mikor nagyon szépen alszik a a saját kiságyában, de kb. 1 hete, megébred minden este, és utánna már csak mellettem hajlandó tovább aludni! Ott viszont alszik reggelig!
2009. okt. 8. 00:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%

ne engedd, mert úgy jársz, mint én. 4 éves lányom, és 3 éves fiam a mai napig velem alszik, apa külön.

Sehogy nem akarnak leszokni róla.

Kicsit hagyd tovább kínlódni, és akkor visszaalszik.

Nálam már sokkal nehezebb, mert ha a szobájukban altatom őket, akkor képesek egész éjjel fent lenni, csakhogy ott üljek mellettük.

2009. okt. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%
Ne hagyd, az én húgom most 10 éves, még mindig anyummal képes csak aludni... Minden csak megszokás kérdése.
2009. okt. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%
Addig szoktasd le, amíg még te magad tudatában vagy, hogy veled alszik. Nem viccelek. Az én fiam is kb. ennyi idősen kezdte, hogy hajnali 1-2 körül felébredt és átkéretőzött hozzám. Egy darabig úgy voltam vele, hogy na jó, jöjjön, csak aludjunk tovább. De egy idő után ez rendszerré vált, és már nem is ébredek fel rá, csak álmomban felkelek ha sír és áthozom. Képtelen vagyok leszoktatni róla, egyszerűen azért, mert nem is ébredek fel rá, szinte alvajáró vagyok. Egyszerűen csak minden reggel úgy kelek, hogy mellettem van a fiam. Próbáltam már, hogy széket teszek az ajtó elé, hátha elesek benne és felébredek rá, de nem, reggel megtalálom a széket félretolva. Néha meg úgy ébredek, hogy a gyerek ágyában alszom, se takaró, se semmi, a fél testem a földön, nyilván sírt éjjel és átmentem, de tovább nem jutottam és arra ébredek, hogy fázom és elzsibbadtam. Ááá nem jó ez.
2009. okt. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
51%
Azt nem tudom mikor van itt az ideje ennek. De valahol olyat olvastam,hogy a szuletestol kezdve a szuloknek is keszulni kell ra,h a gyerekuk egyszer felno es elszakad toluk es o is szulo lesz.ez az elso lepesek egyike mind2 oldalrol,de biztos van 1-2 trukk amivel konnyeben fog menni.
2009. okt. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%
Neked baj, hogy melletted alszik? Ne más mondja meg, hogy nektek mi a jó! Ha a picúr reggelig alszik veled nyugodtan, az azt jelenti, hogy ott érzi magát biztonságban. Szeretnéd erről leszoktatni?
2009. okt. 8. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem baj.3 gyermekem aludt mellettem.Nehézségek nélkül átszoktattam a saját szobájukba.Viszont a mai napig igénylik hogy este velük foglalkozzunk,beszélgessünk stb.ami szerintem teljesen normális,és fontos is.

Ebbe nem szóhat bele senki nektkmkell eldönteni mi a jó.De ne az motiváljon hogy nem tudod majd magad mellől kiszktatni.

Sztm könnyebb átszoktatni 3 évesen mint 16 hónaposan.

Ez az Én véleményem és tapasztalatom.

2009. okt. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Én az első perctől kezdve kiságyban altattam, mert okos kis törpék a babák, és hamar ráéreznek a jó ízére, utána meg nem lehet őket "kirobbantani" a szülők ágyából.Én saját tapasztalat miatt döntöttem így, mert öcsém 13 éves koráig mindig anyukámmal aludt, ami természetesen jó érzés volt mindkettőjüknek, de egyrészt kell a szülőknek is az intimitás, másrészről pedig kell hagyni véleményem szerint önállósodni a gyereket.De mindettől függetlenül Te úgy csináld, ahogyan Te látod jónak!!!Hiszen egy édesanya érzi/tudja, hogy mi a legjobb az Ő babájának, minden baba más és más, nem lehet rájuk "szabájokat" húzni.Én elkezdeném szép fokozatosan beszoktatni az ágyába, mivel az oviban sem anyu, sem apu nem fog ottaludni ebéd után.Sok örömet a babához, szép napot!
2009. okt. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
53%
bocsi!Szabályokat!
2009. okt. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt is hallottam már, hogy ha mellettem alszik zavartalanul a kisfiam, vagy még az sem kell hogy mellette legyek csak a nagy ágyon aludhasson az is lehet hogy a kiságyat, a rácsokat nem viseli el, egyébként jó alvó lenne! (Ha megébred a kiságyban, felveszem, már a kezemben alszik tovább, viszont amint próbálnám visszarakni, már meg is feszíti magát és újra nyöszörög! Ezt akár egész éjjel játszhatnánk....) Ez nem leszoktatás kérdése!

Erről mi a véleményetek?

2009. okt. 8. 14:48
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A félelem szorongás erösebb éjjel mint napközben.Veled érzi magát biztonságban,ami teljesen normális.Az én 19 hós fiam mondta egyik éjjel hogy "félsz" miközben átmászott a kiságyból hozzám.
2009. okt. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!