Miért is jó az, ha minél több ideig mászik a baba?
Figyelt kérdés
...sok helyen olvasom,valami agyféltekék közötti kapcsolat dolog...de miért is jó pontosan?
2013. jún. 4. 10:44
1/7 anonim válasza:
hát igazából sokkal jobban fejlődik a beszéde és a mozgása is. a legjobb példa erre a lányom és a fiam közti különbség. lányom kompozott, sosem egy cm-t sem mászott, 13,5 hónaposan indult el. Okos ő is és nagyon imádom, de a fiam teljesen más lett. ő 6 hónaposan már mászott, egészen 11 hónapos koráig akkor indult el. 7 hónaposan ült 9 hónaposan felállt. nagyon sokat beszél nagyon kommunikatív érdeklődő a világra és sokkal szófogadóbb. Kevesebb kudarc éri és ha pl. összevesznek egy játékon akkor a fiam, a kisebb aki 14 hónapos ő az okos aki enged. Valahogy sokkal megértőbb is. ég és föld a két gyerek közt a különbség. visszatekerném az időt és a lányomat sem tenném anyósi unszolás hatására abba a lüke kompba. a fiam eljátszik egyedül is sokáig, nem nyávog csak akkor sír ha álmos, a lányom ügyesen rajzol színez, de hamar megunja, nem sok minden köti le 10 percnél tovább. és kicsit esetlenebb. és hanyag tartása van ami állítólag szintén elkerülhető ha a kicsi sokat mászik.
2013. jún. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Az izmok sokáig jó stimulálást kapnak, erősödnek sokáig, fejlődik az egyensúly érzék, a testtudat, stb. Én erről tudok, de biztosan az agynak is jó természetesen! De a kis sejtek közötti szinapszisok, kapcsolat folyton erősödik és alakul, bármilyen tevékenységet folytat a gyerek, hiszen ezek most alakulnak ki, most találkoznak - kötődnek össze.
2013. jún. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
"...Amennyiben kimarad a kúszás vagy a mászás a baba fejlődéséből, nem csak egy mozgáskoordinációs hiányosság lesz az eredmény, hanem az idegrendszeri érés sem halad a megfelelő irányban. Az idegrendszer felépítésében hiányosságok keletkeznek, a test, mint fizikai eszközrendszer nem képes maradéktalanul ellátni a feladatát. Ezek a működésbeli hibák hátrányosan befolyásolják a gyermek értelmét és érzelemvilágát."
2013. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Segíti az agyi keresztcsatornák fejlődését, ami nagyban befolyásolja a tanulási képességeket. Koncentráció problémákat, tanulási nehézségeket okozhat.
Kisöcsém kihagyat a mászást, és sajnos nála meg is figyelhető a koncentrációzavar, szakember is vizsgálta. Meg volt döbbenve, hogy mennyire okos kisfiú, viszont egyik pillanatról a másikra a figyelme visszaesett nullára. Sajnos vannak is gondok a suliban :(
2013. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Könnyebb lesz a mozgáskoordináció, beszéd, jobb lesz az egyensúlyérzék, tanulási képesség
2013. jún. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!jó híreket írtatok!Kisfiam 7 hónapos kora óta ül,mászik,most 11 hónapos.8 hónaposan felállt,lépeget a bútorok mellett,viszont sztem még nem fog elindulni az elkövetkezendő 1 hónapban.Ő is türelmes baba,eljátszik magában,és szinte soha nem sír.Jó természete van úgy látom.
2013. jún. 4. 21:16
7/7 anonim válasza:
A kúszáshoz-mászáshoz váltottan kell használni a végtagokat (tehát bal láb-jobb kar és fordítva), ez pedig segít összehangolni a két agyfélteke működését, logikusan minél többet gyakorolja ezt a gyerek, annál jobban sikerül összehangolni az agyféltekék működését, ami elengedhetetlen egy csomó dologhoz (tanuláshoz, íráshoz, olvasáshoz, beszédhez, logikai késségekhez és még nagyon sok mindenhez).
Az egyik rokonom kisfiánál kimaradt a mászás, mert nagyon korán elkezdett járni, most 7 éves, sok gond volt vele az iskolában, nem tud koncentrálni, dührohamai vannak, most egy mozgásterápiára jár, ahol nagyrészt a mászást gyakoroltatják vele.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!