Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz hogy a fiúk később...

Igaz hogy a fiúk később érnek, későb csinálnak mindent mert lustábbak?

Figyelt kérdés

Kisfiam van 7hónapos.

Én nem úgy látom hogy később csinálná adolgokat de mindenki azt mondja később csinálják a fiúk.

4,5hósan átfordult hátról-hasra vissza rá 2héttel.

6hónapos korában kezdett el mászni (kúszás kimaradt)

Illetve mászik-kúszik egyben de a védőnő szerint az mászás ait csinál mert ahasa a levegőben van

7hónaposan ült le rá egy hétre feláll butorok mellett ha tud támaszkodni



Ti fiú babáitok mikor kezdett el szavakat mondani?

Az én fiam semmi hajlandóságot nem muta sikítozni egész nap sikítozik.

De nem mondja hogy tetetetete, papapapa semmi hasonlót



2013. jún. 3. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 7 hónapos+2 napos. 4 hónaposan kezdett forogni, 6 hónapos kora előtt mászni, 6 és fél hónaposan ült és 1 hete felállt. A tetete-t gyönyörűen mondja :)

Egy ismerős kislány majdnem 2 hónappal idősebb, ő még csak ül. Már 3 hónaposan kitámasztották, meg lábra állítgatják. De mikor hasra teszik, akkor sír. Tőlem ez idegen. Szerintem azzal, hogy kitámasztotta, elvette a vállalkozási kedvét a babának. Mi hagytuk, hogy a kisfiúnk azt csinálja, amit akar és lám, mindent csinál...


Szóval szerintem nem a baba nemétől függ a fejlődése.

2013. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 16 hónapos. 3 hónaposan forgott mind2 irányba, 5 hónaposan mászott, 6 hónaposan felült, 7 hónaposan felállt kapaszkodva. 13 hónaposan indult el, a mai napig nem beszél. Illetve van 3 szó, hamham, nemnem, vauvau, de ezeknél leragadtunk :) Ezeket már 12 hós kora óta mondja, bár már egyre tisztábban.
2013. jún. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nem is igaz :) azt szokták mondani, hogy a fiúk a mozgásban, lányok a beszédben jobbak :)

olyat, hogy a fiúk lustábbak meg csak a szülésnél és a szobatisztaságnál hallottam, mozgásban még soha :)


nálunk bejöttek, a lány mindent később csinált, viszont borzasztó hamar csacsogott, 1,5 évesen már rendesen mondta a magáét.

fiam 7 hónaposan már mindent csinált, 10 hónaposan járt, viszont 2,5 évesen kezdett beszélni, de akkor már szobatiszta volt :)

2013. jún. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

7 hónaposan még sem a lányok, sem a fiúk nem szoktak szavakat mondani. Ha arra gondolsz, hogy mikor kezd mássalhangzókat is keverni a gyagyogásába, azt olyan 7-8 hónapos kor körül szokták kezdeni, de ez még nem tudatos, csak a hangját gyakorolja. Az egyébként igaz, hogy a fiúk szellemi téren bizonyos dolgokat később szoktak csinálni (később kezdenek beszélni, később lesznek szobatiszták), de ez nem "lustaság", hanem máshogy fejlődnek, és itt is vannak eltérések, ezt sem lehet mindegyikükre ráhúzni. Mozgásban nem hiszem, hogy nagy különbség lenne a fiúk és a lányok között, sőt a kislányom később is kezdte a legtöbb mozgásformát, mint a kisfiam.

Az én kisfiam 15 hónaposan mondta ki az első szavait, de 2 éves koráig nagyon keveset beszélt, utána indult be nála.

2013. jún. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk így van nagyjából, de nem sokkal később csinálja a fiam, mint a lányom. 2 hónappal később indult el, beszélni is később kezdett, de nem volt lemaradva. A lányom 1 évesen szépen beszélt, szavakat, rövid mondatokat mondott. A fiam is mondta a szavak elejét, de ö másfél évesen tart a rövid mondatoknál. Viszont sokkal ügyesebb a finommotorikája, mint a lányomé volt. :) Ne aggódj, majd beérik ő is.

A barátnőmnél a fiú 1 évesen nagyon szépen beszélt, de nem ment, 14 hósan indult el. A kislány meg hamar elindult, de nem beszélt 20 hónapos koráig.

2013. jún. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a mozgás így alakult: 4 hónaposan hasról hátra, 5 hónaposan hátról hasra fordult, 7 hónaposan kezdett kúszni, aztán fel is ült, 8 hónaposan mászni, 9 hónaposan felállt, most 10 hónaposan bútorok mellett lépeget. A héten tölti a 11 hónapot. Kb egy hónapja már elkezdett szavakat mondani. Most már mondja, hogy baba, mama, tente, tütü, jajaj, ajaj, ha nem engedek valamit, mondja, hogy dede, ha kérek valamit, mondja, hogy nene :). És már a könyvekben megmutat néhány állatot, tárgyat, amiket megtanítottunk neki.

Én is megkaptam, hogy a fiúk későn érnek, de én nem így látom, mozgásban szerintem pont úgy fejlődik a fiam, mint az átlag, beszédben pedig talán picit előbb tart, vagy ott ahol a vele egykórúak, de semmiképp sem később.

2013. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én erre a kérdésre, mint szülő, akinek egy fia és egy lánya van, azt tudom mondani, hogy a fiam előbb kezdett el járni is és beszélni is, mint a lányom. A fiam 10 hónapos, a lányos 12 hónapos korában kezdett el értelmes szavakat mondani (papa, mama stb.) Stabilan járni a fiam 12,5 hónapos korában kezdett el, a lányom 13,5 hónaposan.


Mint pedagógus (aki nem a szakmában dolgozik, viszont tanult egy-két dolgot ami ehhez kapcsolódik pl. gyermekpszichológia stb.) az a véleményem, hogy ez nem a gyerek nemétől függ. Ha a statisztikát nézzük akkor a lányok hamarabb kezdenek el beszélni, a fiúk pedig hamarabb kezdenek el járni. De ez legfeljebb a tudósoknak érdekes, a szülőknek nem, mivel gyerek - és gyerek között sokkal nagyobbak a különbségek, mint a nemek között. Egy szülő soha nem fogja észrevenni ezeket a különbséget, pont azért, mert nagyon kicsik, rendkívül nagy szórással, lesznek szülők akik azt látják, hogy a fiúk, lesznek akik azt látják, hogy a lányok csinálnak előbb ezt-azt. És sokan ezek után alkotnak véleményt. Tévesen. Egy tudományos kutatásban amibe bevonnak 20 ezer gyereket már más a helyzet, ott már meg lehet állapítani azt hogy a lányok előbb kezdenek el beszélni, a fiúk pedig előbb kezdenek el járni.


De hogy érzékeltessen, hogy mennyire alacsony a különbség még ilyen kutatások alapján is, nagyjából ahhoz tudnám hasonlítani, hogy Svédországban a várható élettartam 82 év, Norvégiában 81,5 év. Ki lehet jelenteni, hogy a svédek tovább élnek a norvégoknál? Statisztikailag igen, a valóságban viszont ez gyakorlatilag ugyanannyi, a különbség nem érezhető, mindkét országban hasonló arányban halnak meg emberek fiatalon és 90 éves korban is (a magyarországi 74 éves várható élettartam viszont már egy komoly, szignifikáns különbség).

2013. jún. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Dztem kisbaba korukban nem a nemüktől függ, hogy mikor mit csinálnak hamarabb vagy később, óvodásan már jól látszik hogy a lányok sokkal előrébb tartanak és ez később is ilyen.
2013. jún. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8-as, miben tartanak előrébb.

Igen vannak dolgok amiben a lányok tartanak előrébb, de vannak dolgok amiben a fiúk.

2013. jún. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyébként az óvodás és iskoláskori fejlődésben már egyértelműen nagyobb szerepe van a kulturális hatásnak, mint a biológiai különbségeknek. Bár számos tudományos cikk van arról, hogy a lányoknak jobb a szövegértésük, a fiúknak pedig a matematikai és logikai készségük, egy sem tudta megmagyarázni, hogy mi az oka annak, hogy a nemek közötti különbség országonként változnak. Azért nem, mert ez mutatja meg, hogy mennyivel nagyobb hatása van a kulturális környezetnek, mint a biológiának.


Európában a két szélsőséges ország e tekintetben Anglia és Olaszország. A PIRLS és TIMSS tesztek alapján amely a 9 éves gyerekek szövegértési és matematikai készségét méri elmondható, hogy a lányok szinte minden országban jobbak szövegértésből, mint a fiúk, a fiúk pedig szinte minden országban jobbak matekból, mint a lányok. Olaszország és Anglia a kevés kivételek közé tartozik, de mindkettő úgy, hogy csak az egyik készség terén, a másik készség terén, viszont hatalmas a nemek közötti különbség.

Évek óta az angol fiúknak van Európában a legnagyobb lemaradásuk szövegértés terén a lányokhoz képest, miközben matematikában országosan semmi különbség nincs, sőt az több régiójában a lányok jobbak matekból is. (pl. Észak-kelet-Anglia).

Olaszországban ennek pont a fordítottja igaz, a fiúk előnye matematikából Európában a legmagasabbak között van, miközben szövegértés terén országosan nincs különbség, de itt is vannak olyan régiók, ahol a fiúk szövegértése is jobb a lányokénál (pl. Közép-Olaszország). Ezeket azért említem meg, mert Anglia és Olaszország is egy nagy ország, ezek a régiók gyakorlatilag egy Magyarországnyi lakosságszámmal rendelkeznek.

Angliában és Olaszországban is ez a nagy lemaradás években kifejezve 1-1,5 év között van (Anglia esetében a fiúké ennyi szövegértésből, Olaszország esetén a lányoké matekból).


És az országos tesztek (ami Angliában a SAT, Olaszországban az INVALSI) ugyanezt erősítik meg, sőt azt mutatják, hogy ezeket a különbséget nem az oktatási rendszer okozza, ugyanis Angliában már első osztályos korban 1 éves lemaradásban vannak a fiúk beszédkészség, szövegértés terén, miközben Olaszországban semmi különbség nincs a két nem között (első, második, harmadik és negyedik osztályban sem). Tehát ezek a különbségek nem az iskolából jönnek, hanem a szülő nevelésből, a társadalom által elvárt nemi szerepekből, a gyerekek az iskolába már eltérő készségekkel kerülnek be. Az iskola pedig szemmel láthatóan nem képes már ezeket lecsökkenteni. Ezt bizonyítja az is, hogy miközben Anglia az egyetlen európai ország, amelyben nagyon erős szakpolitikai célként van megjelölve már közel egy évtizede, hogy javítsák a fiúk szövegértési készségeit, (pl. olyan könyveket vettek be a kötelező olvásmányok közé amelyek fiús témájúak), ennek ellenére a 2011-es PIRLS teszten is náluk volt a legnagyobb lemaradása a fiúknak, sőt miközben európai átlagban csökkent a különbség a fiúk és a lányok szövegértési képessége között náluk még nőtt is. Olaszországban pedig úgy tűnt el az amúgy is minimális különbség az utóbbi 10 évben, hogy semmilyen szakpolitika nem foglalkozik az oktatásban a nemek közötti különbségekkel.

2013. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!