Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már kétségbe estünk férjemmel....

Már kétségbe estünk férjemmel. Miért nem tud aludni?

Figyelt kérdés

Kicsim 6 hónapos.

Fürcsi után szopizik(de már nem nagyon van tejci sőt...)aztán 200ml tápszer.

Majd éjfélkor kel,és onnantól szinte óránként.Már teljesen kivagyok,napközbe aludni Én nem tudok,de a picur akkor azért igen.Miért kelhet fel ilyen sűrűn?Ilyenkor cicizik,és vagy vissza alszik vagy nem.Meit tegyek?Jön a következő baba,és a várandóság most jobban megvisel.

Nem akarom hogy a fiam érezze a feszültséget,amiért nem tudom hogy segítsek magunkon.Olyan jó lenne csak egyszer egy nagyot aludni.Mit tegyek?

Talán ő ilyen baba?Vagy csak engem igényel?

Esetleg valami homeós bogyó a nyugodtabb alvásért?


2009. okt. 7. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Lehet, hogy nem tetszik a válaszom de ne etesd óránként. Próbáld simogatni, megváltoztatni a helyzetét és kicsit hagyd sírni.Ne vedd ki az ágyból mert megszokja
2009. okt. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A cumit próbáltad már?
2009. okt. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Hát mi is ugyanebben a helyzetben vagyunk a párommal. A különbség annyi csak, hogy a babám 1 hónappal fiatalabb és van még elég tejem, csak anyatejes. A védőnőnek és az orvosnak is jeleztük már az alvásgondot, de az volt rá a válasz, hogy ennek a babának ennyi az alvásigénye. Hát nem tudom, nem egyszer volt, hogy egész nap, tehát 24 óráról beszélek 5-6 órákat aludt. És nappal elég neki a félórás alvás. Nem hiszem el, hogy ez jó neki.

Ugyanaz, leteszem este és óránként fenn vagyunk, jobb esetben vagy kétórás pihenés is. Rokoni segítség nincs.

Pedig sokat vagyunk levegőn, alvás előtt szellőztetünk, egyikünk sem idegbeteg ember. Maximálisan türelmesek vagyunk. Én nem tudom őt nem felvenni, ha sír. Az már igaz, hogy időnként nem azonnal, sajnos nem vagyok gép. Ezzel a homeopátiás bogyóval bogarat ültettél a fülembe. Rákérdezek a patikába. Tényleg te jelezted ezt az orvosodnak/védőnődnek?

Ja igen, cumi az első perctől kezdve nem kellett neki. Esetleg ha jutsz valamire, megköszönném, ha megírnád és viszont is.

Kitartás!!!!

2009. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a chamomilla ch15 az talán beválik, próbáljátok ki.
2009. okt. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Cumizunk,szinte kezdetektől,de ha megébred és beadom neki,10 percet nyerek vele.

Nekem nem elég már a tejci,így tápit kap este pótlásként,mégis ugyan ez a helyzet.

Nálunk is napközbe fél óra amit alszik,ritka a 1,5.

Este cicizik,és alszik tovább.De van olyan hogy még 2 órát fenn van.

Tegnap tejpépet vacsizott,aztán 100ml tápszer,és tíz órakor már csiripelt.

Valamire jutok jelzem,de kérlek Te is.

Sem a doki,sem a védőnő nem reagált erre a "problémára".

2009. okt. 8. 10:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Tegnap este megittam egy dl Sangriát, és nem tudom, hogy ettől -e, de éjjel aludtunk. 3* kelt fel, cicizett és rögtön visszaaludt. Most meg már több mint 2 órája alszik, igaz 2 oltást is kaptunk ma. De amúgy, ahogy te is írod, nehezen alszik vissza picurka van, hogy 2-3 órát is elgagyarászik. Írok még, ha van újabb fejlemény.
2009. okt. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok a 'sorstárs'. Rengeteg embert megkérdeztem. Szóval az orvos és mások szerint is

1. Este az evés előtt alaposan kiszellőztetni a szobát, letenni a babát és úgymond majd csak elalszik. A levegő el fogja idővel nyomni. Hát ez az, magyarul sírni hagyni. Elég kegyetlenül hangzik. Ma este ki fogjuk próbálni.

Előre mondom, hogy nem értek vele egyet. Soha nem hittem volna, hogy egyáltalán el fogok rajta egyszer gondolkozni. De már a végkimerülés szélén állok, 3* össze is estem, ahogy írtam segítség se rokoni se baráti nincs akihez egy kicsit le lehetne 'passzolni' és legalább egyszer kialudnám magam. Szóval ma kipróbáljuk, majd megírom az eredményt.

2. Attól függetlenül, hogy fel/nem veszed nagyon ki kell szellőztetni a szobáját.

3. Mondta valaki, hogy egy kis tea ivása segítene, szerintem nem, meg amúgy sem fogadta korábban olyan jól, belekortyolt 1-2-öt, aztán annyi.

4. Fehér zaj a szobájában. Ez szerintem egy egész jó ötlet. Tehát mondjuk halkan bekapcsolni a rádiót vagy valami cd-ét berakni, hogy ne tök csöndben legyen. Vagy ha van, akkor TV a háttérben szólhat.

Akkor folyt köv és kitartás továbbra is!

2009. okt. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sorstárs.

Az a baj,vagy mégse,hogy nálunk az elalvással semmi gond,az megy magától vagy segítséggel,de nincs sírás az esti alvásnál.A probléma az az,hogy nagyon sűrűn kel fel.

Tegnap Este megette a 200ml tápit,kivételesen 8kor aludt el,majd 10-11kor már kukorékolt.Aztán cici,és kihúzta 1ig.Majd 3kor ébresztő,és 4ig fenn volt,nem akart aludni.Kinevetett.Majd 6 kor kelt,most alszik.

Ezt még jó éjszakának mondom,mert előtte óránként,fél óránként megébredt.

Éjjel NEM hagyhatom sírni,hogy majd megnyugszik,férjem és anyósom 6-6ig melóznak,legalább éjszaka had pihenjenek,és nem hinném hogy a picinek ettől jobb lesz.Csak felhergeli magát.

Egy szobába vagyunk egyenlőre tv megy,csönd nincs.

Kivagyok teljesen,csak bízni tudok benne,jobb lesz mi hamarabb.

Pedig képzeld kb 3 hétig szinte átaludta az éjszakát.

És nem csinálok semmit másképp azóta.

Várom válaszod,ha jutsz valamire.

2009. okt. 12. 07:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!