Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hós babám nem issza meg a...

13 hós babám nem issza meg a fél liter tejet naponta. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már próbáltam karamellás tejet, de csak pár kortyot ivott. Van, hogy 2 dl-t megiszik egy nap, de van, hogy még annyit sem. Este még szopizik, de azt nem tudom, hogy mennyit. Ha eszik joghurtot, az is jó?
2009. okt. 6. 22:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igya meg a doktornő azt a rengeteg tejet!

Ha egy pici sajtot, vagy husit, vagy túrót elfogad, az is jó. De a gabonában (kenyér) rizsben, borsóban, stb. is sok fehérje van. Mindegy. Hát ha nem szereti?! A kálciumot pl. dióval is pótolhatjátok majd. Lényeg, hogy jusson fehérjéhez, vitaminhoz, ásványi anyaghoz, szénhidráthoz, zsírhoz stb. De ha nem kell neki a tej?

Még soha nem hallottam, hogy egy gyerek a tejesbödön mellett éhen halt volna!

Talán a tejbegrízt vagy a madártejet, vagy a palacsintát szereti. Abban is van tej. Vagy egy kis túrókrémet.

2009. okt. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én hanyagolnám a doktort, meg a szakirodalmat. Végül is, egészséges gyermek, nem igaz? Én lassan-lassan adnám ugyan azt, amit a család eszik, és kész. Nem idegeskednék többet.

Egészséges gyerek, ha eleget van a friss levegőn, mozog, eleget iszik, és vegyes élelmiszert kínálnak fel neki(persze nem cukorkát)akkor kiválasztja a neki megfelelő mennyiséget és tápanyag-összetételt, és meg is eszi.

Ha meg észreveszi, hogy nagyon figyelik az étkezését, akkor esetleg valami kis játszmába kezdhet vele, és esetleg éppen e miatt eszik kevesebbet, mint amúgy magától enne.

2009. okt. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!