Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hós babám nem issza meg a...

13 hós babám nem issza meg a fél liter tejet naponta. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már próbáltam karamellás tejet, de csak pár kortyot ivott. Van, hogy 2 dl-t megiszik egy nap, de van, hogy még annyit sem. Este még szopizik, de azt nem tudom, hogy mennyit. Ha eszik joghurtot, az is jó?
2009. okt. 6. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen, a joghurt is jó, meg a túró is (esetleg gyümölccsel összeturmixolva), a túró rudi túrója is jó, szóval minden, amit tejtermék. Sőt, még a sajt is.. esetleg főzelékbe reszelve.


Ha nem issza meg, ne aggódj nagyon, van pár baba, akik nem eszik meg a napi "fejadagjukat", erővel nem lehet beléjük tömni.

2009. okt. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tejföl és tejszin kivételével minden tejtermék jó.
2009. okt. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kisfiam is 13 hós, és jó, ha egy nap (este) 100 ml-t megiszik tejitalból

Reggelente néha iszik még ennyit sem, vagy próbálok neki tejpépet adni, amiből kb. fél adagot eszik.

Szoktam neki adni uzsonnára joghurtot (Danone, Könnyű és Finom - a meggyeset szeret), de néha abból sem kér. Próbáltam már Danoninot is, de azért sincs oda. Szoktam még adni Milka szuperrudiból (mert az tejcsokis) a duplacsomagból 1-et (15g). Ő is szopik még 1x, de szerintem az már semmi. Hamarosan elhagyja, mert szerintem már csak megszokás, de alig jön valami.

Nálunk a fő probléma, hogy nem csak tejet iszik keveset, de mást is. Egész nap nem iszik meg 500 ml-t összesen...

2009. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tejfölt miért nem? Bocsi.
2009. okt. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én az első vagyok. A tejfölt én se tudtam... Az enyém már 8 hónaposan evett a mi rakott krumplinkból krumplit meg tejfölt összetörve..
2009. okt. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Te! megiszol naponta fél liter tejet?? Mert én nem. Pedi g felnőtt vagyok, és hetven kiló! Honnan vetted, hogy neki fél litert kéne innia?

Bármi tejterméket adhatsz neki, és annyit, amit megkíván. Annál több már árt.

Ez csak olyan irányzék. Tudod. Átlagérték.

A szopás szerintem önmagában kielégíti az ő tejigényét. Nagy gyerek 1,5 deci alatt nemigen áll meg.

2009. okt. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A doktornő mondta,hogy annyit meg kell innia. Más tejterméket eszik, uzsira joghurtot, pudingot, vagy gyümölcsös túrókrémet, és a főzelékbe is szoktam sajtot reszelni.
2009. okt. 7. 08:51
 8/12 anonim ***** válasza:

Bocs, nem egész jól irtam: tejfölt (és tejszint is)természetesen kaphat a gyerek, csak mivel mindkettö elég sok zsirt tartalmaz, ezért nem célszerü sokat adni belöle. Ezt ugy értem, hogy ne magában kanalazza, hanem kenyérrel, ételbe keverve - ugy nem baj.

Joghurtot, sajtot, túrót ehet egyebek nélkül is.

2009. okt. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő azt mondta, hogy a hús is számít (fehérje).

Hasonló problémával küzdünk.

Az én lányom ráadásul nem szopik, nem eszi meg a tápszert, a tejet sem. Mindegy mit rakok bele.

Marad a hús, savanyított tejtermék...

Ma megyünk tanácsadásra, majd kiderül, hogy hízott-e. Ha nem, kivizsgálják. :(

2009. okt. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát az én fiam most 17 hónapos, és 1 éves kora óta egy korty tejet(tápszert,tejpépet,tejet, kakaót..) nem hajlandó meginni. A védőnő és a gyerekorvos is csak legyintett rá, hogy nem minden gyerek szereti. Egyen joghurtot, túrót, sajtot és sok husit, tojást. Ezeket eszi, plusz én próbálom becsempészni a tejet, ahol lehet: főzelékbe, tejbedara, tejberízs, krumplipüré.
2009. okt. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!