Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meggyből lehet valami finomság...

Meggyből lehet valami finomságot készíteni egy 6 hónapos babának? Vagy még nem lehet Neki adni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 19. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:
én a meggyet még nem adnám, mert nagyon savas..esetleg beleturmixolhatod meggyszószként a burgonyába, de ne cukorral édesítsd, hanem inkább gyümölcs, vagy szőlőcukorral, de igazán nem szükséges édesíteni a baba még nemigényli az édeset.
2008. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, én éppen az előbb olvastam egy babakonyhás oldalon, ahol a dietetikus írta, hogy lehet adni. Én a középső fiamnak zabpehellyel főztem meg, pici cukorral (gyümölcscukorral), kevés fahéjjal (ezt is lehet adni) majd az egészet összeturmixoltam. Ha túl sűrű lett, akkor vízzel, és nem tejjel higítottam. Nagyon szerette. Zabpehely helyett lehet hántolt kölessel, vagy kukoricapehellyel is készíteni, vagy esetleg rizzsel, de azt elötte be kell áztatni. Ha a baba esetleg nem szeretné, akkor a mama is megeheti:)Jó étvágyat!!!
2008. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!