Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire készüljek a babám 2...

Mire készüljek a babám 2 hónapos oltásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Csak a kötelezőt kapja. Belázasodnak általában a babák? Kell-e szabad-e borogatni az oltás helyét? Helyi reakció felllép-e? Oltás után otthon rögtön be kell adni lázcsillapítót? Szirupot vagy kúpot adtatok Ti?

Enni evett rendesen a pici oltás után?


2009. okt. 6. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi már túl vagyunk a 2 hós oltáson és nem volt semmi probléma. A kötelezőt kapta és a Prevenar-t. Nem lázasodott be, egy pici hőemelkedése volt, de nem adtam neki semmit. fenékbe mérve 38.5-ig ne adj neki lázcsillapítót. Ha küzd kicsit a szervezete ellenállób lesz. Ezért vannak a védőoltások. De ha úgy érzed egy fél kúpot adhatsz neki. 5 kiló fölött mehet az egész kúp.
2009. okt. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam sajnos mindig belázasodott oltás után.

Mi úgy csináltuk, hogy vittük a kúpot, amit még a szuri előtt megkapott (az elején csak fél kúpot kaphat!).

Itthon mindig figyeltük, de nagyon jól viselte a lázat, csak picit nyűgösebb volt és nem falta olyan mohón a kaját. Olyankor tudtuk, hogy lázas, rögtön mérés és kapott kúpot.

Minden baba máshogy reagál az oltásra, lehet szerencséd lesz és a picid olyan jól viseli, hogy be se lázasodik. (Germicid kúp, ezt a gyerekorvos asszem még a kezdőcsomagba felírja)

2009. okt. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lázasodott be a lányom, ha látod hogy kicsit megeményedik az oltás helye, beborogathatod, lázcsillapítót (én kúpo adtam mindig lázra egy éves koráig) csak 38 fog fölött, ahogy előttem is írták.

Enni is evett rendesen, mondjuk az enyém egyhétig utána csak evett aludt, de a dokinéni azt mondta ez nem baj, és innetől kezdve aludta át az éjszakát.

2009. okt. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
SZia! A 2 hónapos oltás után általában nincs bajuk, csak a 3 illetve a 4 hós után. Lázcsillapító kúpot azért tarts otthon, és ha úgy gondolod vizes borogatást is tehetsz rá.
2009. okt. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekünk kúp helyett lázcsillapító szirupot ajánlott az orvos. Nem köpi ki azt a pici?
2009. okt. 8. 21:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!