Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor kell főzit vagy mást...

Hányszor kell főzit vagy mást adni a babának?

Figyelt kérdés
7 hós a kislányom, elkezdtük egy hónapja a hozzátáplálást, de a szoptatások száma ugyanannyi maradt igaz még nem eszik meg egy teljes adagot semmiből.Mikor mit kell adni a babának és hányszor?
2009. okt. 6. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Ha már megeszik egy bébiételnyit, akkor mondhatjuk, hogy ki van váltva egy szopi. Utána már csak max kis vizet vagy teát kell neki kínálni.


Ha még csak fél üvegnyit eszik meg, akkor termszetes, hogy szopizik utána. Emeld az adagokat szép lassan, és mikor már elfogy egy üvegnyi, akkor csak teát vagy vizet adj neki. Így kell csinálni. :)

2009. okt. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyszer már sikerült belenyomnom egy üvegnyi bébikaját(mert mindig duruzsol közbe azért írom hogy szinte úgy kell tömni) de utána ugyanúgy szopizni akart, nem bírtam vele, meg kellett még etetni.

A kérdésem az, hogy egy napi étkezés hány százaléka legyen a tej és a főzelék, mert én egyszer úgy olvastam valahol, hogy egy éves korig 80% tejnek kell lennie, de akiket én ismerek már alig adnak a babának tejet vagy tápszert, hanem inkább főzit, gyümit.

2009. okt. 6. 14:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Áá, ezek amolyan sztereotípiák. A babáknak egy éves korig kb. minimum fél liter tej alapú tápláléknak kell meglegyen (anyatej, tápszer, túrókrém, joghurt, ezek mind ide sorolhatók), ezen kívül kell kínálni gyümölccsel és főzelékkel. 7 hónapos babának már húsos főzeléket is lehet adni.


Szerintem nem gond, ha szopizik még a főzelékre rá, ilyenkor valószínűleg már csak a megszokás, megnyugvás, nem valószínű, hogy sokat eszik, add neki nyugodtan :)


Az enyém 7 hónaposan már csak reggel és este kapott tápszert (sajnos nekem csak 3 hónapig volt tejem, az is nagyon kevés), délelőtt gyümölcsöt evett, délben főzelék + tea, uzsonnára pedig tejpép.

2009. okt. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugi! Az én kislányom 6 hónapos koráig csak szopizott, utána kezdtem adni neki a gyümölcsöket. Háát..mit ne mondjak, nem nagy sikerrel. Bár mindent szívesen megkóstolt, amit kapott, de bizony egy egész adagot nem evett meg sokáig. 7 hónaposan kezdtem adni a zöldségeket is..ezekből se ment le soha egy teljes adag, mindig kérte utána a cicit. Mondjuk én nem izgultam amiatt, hogy mit írnak a könyvek, tudtam, ha majd ő megérik rá, akkor megeszik annyit, még többet is, amit ott írnak. Nekem lett igazam.. 8 hónapos volt, mikor már húst is tettem a főzelékekhez és láss csodát, az én addig keveset evő kislányom lenyomta az egész üveg főzeléket! Mondjuk a súlya akkor is szépen nőtt, amikor csak 1/4, 1/2 üveg bébiételt evett, tehát akárhogy is nézzük, nem éhezett a tejcsivel sem... Eleinte csak 1x (délelőtt) kapott gyümölcsöt, utána vezettem be ebédre a zöldségféléket, gyümölcsös főzelékeket. 8 hónapos volt, amikor uzsonnára is kapott szilárd ételt. Most 13 hónapos és bizony még nappal 3-4x szopizik és éjjel is kéri 2-3x..
2009. okt. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!