Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babának hányszor kell...

2 hetes babának hányszor kell enni?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit csináljak mert a babám elég jól alszik 4-5 órát egyhuzamban. Nincs szívem felébreszteni. Ma este kb hajnal 2-kor felébredt kb 15 percet szopizott majd visszaaludt utána fél 5-kor kelt de nem evett csak 3 percet és aludt fél 9-ig, majd 15 perc szopi és most újra alszik. Ez a 15 perc nem kevés még neki? A védőnő szerint 3 óránként kellene ennie, de kb alatt 50 grammot hízott. És ez jó azt mondta. Ti mit mondtok?
2011. aug. 6. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt már párszor leírtam itt a GYK-n, de veled is megosztom. A dokim engem ezzel a mondattal engedett haza a kórházból szülés után:

"Alvó babát nem ébresztünk fel, éhes babát megetetünk." :)

Ha hízik, akkor nincs gond, kiszívja a neki szükséges mennyiséget. Ha éhes lenne, hidd el, nem aludna olyan sokat!

A védőnő szerint 3 óránként kéne ennie. Oké, és ha nem éhes? Akkor nem tudod beleerőszakolni.

Örülj neki, hogy ilyen jó alvókája van, használd ki! Pihenj te is! :D

Jó babázást!

2011. aug. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az első válaszoló mondja! ha hizik rendesen, akkor nincs miért aggódnod, én úgy tudom, hogy a babák "elvileg" 10 perc alatt ki szivják, ami nekik szükséges, a többi meg csak kényelem! :) Ne pánikolj, inkább örülj, hogy tudsz mellett magaddal, férjeddel és a háztartással is törődni! Gratulálok a pici és jó babázás!
2011. aug. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak ilyenekkel pánikoltatnak hogy pár hetes baba nem tudja mikor éhes, kiszáradhat és nekem sem lesz tejem stb.. Ez az első gyerekem és kicsit parázok.Németországban élek és kicsit másként van minden,nem kell naponta fürdetni elég heti vagy a kétheti fürdés. Ha már 3 órája nem evett az már baj, ha nincs egész nap a karomon a gyerek akkor szívtelen vagyok, mert állandóan szeretni kell, ne a kiságyba aludjon mert még kicsi és szüksége van az anyjára.
2011. aug. 6. 10:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha elírtad, és 2 hét alatt 500 gr-ot hízott, akkor csak így tovább! Nekem a fiam 6 órát is átaludt pár hetesen, sosem keltettem, csak 1-2*, mikor már nem bírtam aludni annyira tele volt a mellem.

Hogy hány percet szopik az tényleg mindegy. Amúgy nem országfüggő amiket írtál, itt is vannak irányzatok, nekem pl eszembe sem jutott naponta fürdetni a piciket, tiszta terror volt nekik pár naposan-hetesen, bőven elég volt szükség esetén áttörölni a hajlatokat a heti 2-3 fürdés mellett.

2011. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Eszik, alszik, gyarapszik, mi kell még a boldogsághoz? Több irígyed is lesz itt! :))) Az mindegy, hogy meddig szopizik, ha jóllakik, abbahagyja.
2011. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a fürdetés azért is fontos, hogy tudja, utána már az éjszakai alvás következik. Végül egy jó darabig nem is koszosak ők, bár a pelusban lévő cuccok miatt nem árt mindennap megmosni, legalább 1-szer. Vagy ott hogy csinálják?
2011. aug. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak áttörlik nedves ruhával
2011. aug. 7. 14:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!