Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek szerint mi is közrejátszo...

Ezek szerint mi is közrejátszottunk abban, h még nem jár egyedül 13hós kislányom?

Figyelt kérdés
Azt mondják, nem szabad vezetgetni. Ez igaz? Mi vezetgetjük, segítjük. Akkor ezzel most nem hogy jót tennénk, még inkább kárt okozunk? Mit tudok még tenni, h segíthessem Őt az egyedül járás megtanulásában?
2009. okt. 6. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyni kell, hogy magától akarjon lépkedni, hogy magától körbejárjon a bútorokba kapaszkodva, mert így tud igazán erősödni.

Egy idő után elengedi majd a bútort, de ha ahhoz szoktatod, hogy fogod a kezét, ez bizony későbbre tolódik.

2009. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden gíerek jár hamarabb.Akkor fog egyedül járni,ha hagyod,hogy úgy mozogjon,ahogy neki jó.Nem szabad vezetgetni,mert akkor sosem lesz önálló.
2009. okt. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én módszerem az, hogy semmit sem siettettünk semmivel. Pl. nem vettünk holdkompot a "közlekedés" egyszerűsítésére, nem vezetgettük, csak akkor, amikor már ő kérte. De akkor már igazából magától is tudott menni. Kaptunk használtan egy tologatós izét, amin sok birizgálható bigyó volt, azt előhagytuk, hogy ha játszani akar vele, tegye. Hamarosan rájött arra, hogy lehet tologatni is, ezt jobban kedvelte, mintha a kezét fogták. Ez olyan, ami feltételezi, hogy már meg tudja tartani saját magát és kell hozzá egyensúly érzék is, de amíg erre szert tesz, addig is lehet vele játszani. Igaz, mi nem nagyon járunk játszóterekre, így nem is maceráltak a versengős anyukák, hogy mikor fut már a gyerekem.

Szerintem minden baba megtanul magától járni, figyeld azt, hogy ő mit szeretne, s csak akkor segíts neki, ha ő kéri és ne törődj azzal, hogy mikor lesz az, amikor ez már tökéletesen megy. A babaversenyekbe ne szállj be, így nyugodtan és boldogan szemlélheted a babád ügyesedését, tanulását.

2009. okt. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért ennyire nem kell megijedni. Kislányomat 9 hónapos kora óta vezetgettem, nagyon szerette. Eleinte két kézzel, aztán már csak eggyel, és láss csodát 11 hónaposan egyedül ment. Ez teljesen gyerek függő, nincs lekésve semmiről.
2009. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
orvos szerint másfél éves korig kell egyeül elindulniuk. bőven van még ideje
2009. okt. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most nagyon szégyellem magam! Nem akartam ezzel hátráltatni a kislányom, nem gondoltam, h ezzel ártok, mintsem használok! Akkor hogyan tovább? Engedjem el a kezét? Ne vezetgessem? Igaz, én nem is annyira, inkább a család.
2009. okt. 6. 12:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Az en fiamat is 11honapossan vezetgetni kellet majd 12honapossan egyedul jart,ensem ondolom hogy ez befolyasolna...
2009. okt. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi is ugyanebben a cipoben járunk,1 éves és 2 hetes a kislányunk és már hetek óta vezetgetjuk,de azért látni,hogy fejlodik,mert már csak 1 kézzel kell vezetni és pár lépést már megtesz magától,csak még az egyensúlyozással van gondban.Szóval szerintem ártani azért nem ártotok a vezetgetéssel,nem vagytok/vagyunk elkésve,ha megérik rá,majd elindul maga is,ezt már én is nagyon várom.
2009. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!