Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindent megrág, amit nem kéne...

Mindent megrág, amit nem kéne 7 hósom, hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Tudom nem hangzik túl jól, de 7 hósom a lakásban mindenhol megtalálja a vezetékeket (hosszabbító, telefontöltő, porszívó stb.), vagy az olyan dolgokat amiket nem kéne rágni (virág, szemetes, szőnyeg stb.). mit lehetne tenni? És ne azt írjátok légyszi hogy pakoljam el ezeket a dolgokat, mert mindent már nemtudok eltűntetni, sajnos, ha meg erélyesen rászólok, akkor kinevet és csinálja tovább. Mit tegyek?
2009. okt. 5. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szólj rá és tereld el a figyelmét.Ők így tanulnak.
2009. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fölösleges erélyesen rászolnod. Még nagyon kicsi ehhez. Majd talán másfél éves korában lesz annyi önuralma és akaratereje, hogy szót tudjon fogadni. A rágásról nem tudod leszoktatni ebben a korban és nem is kell. Ő még így tájékozódik a világról. Legfontosabb ismeretszerző eszköze a szája. És persze az íny maszírozása segíti a fogak kibújását és enyhíti a fájdalmat, viszketést. Gondold át alaposan, hogy mi az amit tényleg nem vehet a szájába. A szőnyeget például miért ne rághatná vagy a porszívót? (Persze csak ha tiszta) Amit viszont tényleg nem szabad, azt vagy tedd elérhetetlenné vagy találj alternatívát. A drótokat eldughatod egy bútor mögé, letakarhatod valamivel, felteheted az asztalra. A virágot felteheted egy polcra vagy ha olyan nagy, akkor elbarikádozhatod azzal, amit otthon találsz. Vehetsz rácsokat, amivel a lakás egy részét elkerítheted, ahol a babának nem való dolgokat tartod. Vagy fordítva, ahol csak babának való dolgok vannak. Én tartok itthon kamuvezetékeket, régi rossz töltőt, hosszabbítót. Sokszor játszik velük. Ha "éles" vezetékre talál, akkor elhozom onnan és azt adom oda helyette, ez mindig bejön. Tény, hogy nem egyszerű, de kreatívnak kell lenned. Ne a problámán agyalj, hanem a megoldáson, sok sikert!


Erre a rácsra gondoltam:

[link]

De van olyan is, amivel egy helységet tudsz lezárni.

2009. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na igen, a 7 hónaposok már csak ilyenek :))) Az én kislányom is.

Én úgy oldottam meg, hogy ami olyan - kábel, virág, szemetes, elpakoltam az útjából.

Amit nem tudok elrakni, - szőnyeg, babakocsi kereke, küszöb :) - rászólok, persze szintén kinevet :) Odamegyek és elrakom onnét a gyereket.

Nem tudsz mást tenni, mint elpakolni, vagy a gyereket teszed mindig odébb :))

2009. okt. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
akkor megnyugodtam, hogy nem csak az én babám röhög rajtam nagyokat :-)
2009. okt. 6. 17:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!