Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le, hogy...

Hogyan szoktassam le, hogy mindent a szájába vegyen, és megegyen?

Figyelt kérdés
Gondoltam kinövi, de nem, már a nagy fogzáson is túl vagyunk mégis maradt a rossz szokás. Másfél éves most a gyermekem és mindent megeszik. Múltkor a kutyakakiért akart lenyúlni. Már zsírkrétázni sem tud a nagyobb, mert simán megeszi azt is. Elég későn vettem észre múltkor is, kb már a fele hiányzott. A gyurmát meg hagyjuk, pedig jó sósan csinálom, de nem érdekli. Az autókat, babákat, kockákat, mindent eszik és rág. És a nagy baj, hogy amit el tud harapni, le is nyeli. Kezd rémálom lenni ez az egész. Főleg, hogy már ennyire önálló. Arrébb megy és folytatja....
2011. aug. 11. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Leszoktatni sehogy nem tudod, az enyém is csinálta még ennyi idősen. Így ismerkedik a világgal.

Néha én is szívbajt kaptam, mikor a legcifrább dolgokat akarta megenni, de pár hónap múlva elmúlt. Kitartás! :)

2011. aug. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
akkor is ha egyre durvább a dolog? Ezt úgy értem, hogy igen kiskorától ezt csinálja de ahogy nő, nemhogy jobb, de annál rosszabb a dolog. Míg kicsinek szinte csak a játékokat, most már mindent amit talál. Földről meg mindent. A nagyobbik gyermekemnél ahogy nőtt úgy lett egyre jobb a dolog. Elvileg nem így kéne lennie? Hisz már ilyenkor több mindenével tud ismerkedni, tud fogni-forgatni, lát, tolhatja, húzhatja és még sok minden. Már tényleg nagyon megterhelő. Másból sem álla napom, mint lesni és egyfolytában rászolni, hogy ne egyed meg.
2011. aug. 12. 08:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez tényleg furcsa, mert nálunk folyamatosan enyhült a dolog. Nem tudom, nincs ötletem. Esetleg kérdezd meg a védőnőt, hogy mit mond.
2011. aug. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a védőnőt inkább hagyjuk. Még az első gyereknél olyan sokszor jött már szinte zaklatott (mondjuk sokat sose mondott csak az általános dolgokat kérdezte, de ha én kérdeztem???) most meg szerintem 14 hónapos volt mikor utoljára jött, akkor is csak beugrott a 15 hós oltás időpontja miatt, mert épp erre fele jött egy babához. Szóval gondoltam hátha itt tud valaki tapasztalatot mondani. De reménykedem hátha rövidesen elmúlik.
2011. aug. 12. 10:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!