Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnának tapasztalatot azok az...

Írnának tapasztalatot azok az anyukák, akiknek nem mászott a babája? Lett belőle valami gond? Mennyi idősen állt fel illetve indult el?

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

A kislányom most 8 hónapos és nem mászik, de már szinte szalad, ha fogom a kezét ( ez kb 1,5 hónapja tart). A kiságyban is feláll magától. Úgy hogy szerintem nincs azzal gond, hogy nem mászik. Keresztlányom sem tudott mászni, először tanult meg járni és aztán mászott. :)))

8 hós anyuka

2009. okt. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kis cikk!!


[link]

2009. okt. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az en fiam nem maszott.10honapossan kapaszkodott fel a kisagyban majd ra egy hetre jarkalni kezdett a butorokban.Felallni a szoba kozeperol nem tudott ezert kenytelen volt elmaszni valamelyik butorig h fealljon.Ezt 1honapig muvelte majd kezenfogva setalt 1honapos es 1eves korara megtanult egyedul jarni.Most 14honapos es szalad.Nagyon indolkolt esetben maszik,nemtudom miert pedig azota megtanult egyedul felallni ha elesik,de attol meg rajon neha egy kis maszas:D
2009. okt. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia


Az én kisfiam súlyos retardáltan született, most elmúlt 5 hónapos és szerintem halálosan lusta, tud az oldalára fordulni, de csak nagyon ritkán teszi, át is tud gurulni a hasára na akkor van ám nagy felháborodás:-) járunk dévény tornára heti 2 alkalommal és már kezdi mindenki belátni, hogy csak lusta. Viszont az ölemben meg kapaszkodik felfelé:-)

2009. okt. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A diszlexiát ide vezetik vissza, hogy mászott-e a baba vagy sem. Ha kimarad a mászás, az agynak egy része, nem úgy fejlődik ahogy kellene és ez később tanulási, olvasási zavarokban jelentkezhet. A kisfiam 6éves, az oviban jelezték, hogy diszlexia gyanús, elvittem logopédushoz, az első kérdése az volt, hogy mászott-e és h meddig. (nem mászott)mászásra kényszerítő feladatokat kell vele csináltatni. Pl. az asztal alá kell rakni játékát, h érte menjen vagy labdát gurítani neki alatta, úgy h csak mászva tudjon érte menni. stb.
2009. okt. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

és a diszlexia gyógyítható?

mi van abba az esetben ha pl. fáj neki a láb ujja (mert benőtt a körme a fiamnak, így született) és ezért nem akar mászni.

ha nagyobb lesz és akkor tanítom mászni az is jó?

2009. okt. 5. 12:39
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem en vagyok az elso valaszolo,csak az erdekelne miert kellet vkinek lepontoznia?mert nem maszott a gyereke?vagy mert a gyerek elobb tanult meg jarni aztan maszott?ugytudom a lenyeg hogy masszon,barmikor is van az,akar a jaras utan is.
2009. okt. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

csak a megnyugtatás kedvéért senkit sem pontoztam se föl se le....

nem vagyok híve ennek a butaságnak.

2009. okt. 5. 13:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem gyógyítható, fejleszthető, nem gond ha később tanítod, ezeket a feladatokat amiket leírtam, nekünk most 6évesen kell csinálni.
2009. okt. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. A kislányom, ha ül és előre hajlik annyira, hogy már a kezével tartja magát a lábát nem tudja áthúzni. Ha sikerül neki akkor meg hason fekszik egyből. De ennek ellenére már szinte szalad ha fogjuk a kezét. Ezzel ugynaígy volt a keresztlányom is. Ja, és persze mind a ketten teljesen egészségesek!!!!!
2009. okt. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!