Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány foknak kell éjjel lennie...

Hány foknak kell éjjel lennie a babaszobában?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos babám szobájában éjjel 19 fok volt rajta hosszú ujjú plüsshálózsák alatta ujjatlan body és még be is takartam. Megfelel ez így?

És nappal hány fok legyen a lakásában?

Nem szeretném ha megfázna, bár nyáron a ló másik oldalára ugrottunk, 40 fokban túlöltöztettük és belázasodott.

Egyébként fejlett baba, 2 hete 7,6 kg volt és 68 cm.


2009. okt. 5. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom ugyan már 16 hónapos, de a takarót rögtön lerúgja magáról. Rövidujjú body és hosszúujjú talpas rugiba alszik. 23 fok van nála.

Szerintem elég ahogy a kicsid föl van öltöztetve. De ha nem vagy benne biztos fogd meg éjjel a kezecskéjét meg a nóziját. ha nem hideg akkor elég.

2009. okt. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó nagy baba! Az enyém 6 hónaposan ennyi. Azt mondják, hogy 21 fok az ideális. A 19 talán egy picit hűvös. De lehet, hogy a babád már megszokta. Tuti az, hogy nézegesd a kezét, lábát, ha hideg, akkor a baba fázik, ha meleg, akkor jól érzi magát. Ha pedig melege van, akkor izzadni fog, ez már a fején is látszik, az enyém homlokból gyöngyözik olyankor. Nézegetni kell. Ruhailag meg azt mondják, hogy a babára egy réteggel kell csak többet adni, mint ahogy mi magunk felöltözünk. Amúgy minden baba egyedi. A könyveket dobd ki, csak neki higgy! Remélem, segítettem.
2009. okt. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs túl hideg nálatok. Én hosszúujjú bodyt adnék rá, de így sem biztos, hogy fázik. Ne a kezét és a lábát nézd, ha tudni akarod, hogy fázik-e, mert az csalóka lehet. Az a lényeg, hogy a főbb szervek környékén ne legyen hideg, szóval a tarkójánál érdemes benyulni a ruha alá és ha ott meleg van, akkor oké.

Amúgy az alváshoz a hűvös az ideális, melegben nem lehet jól aludni. Gondolj a nyári kánikulákra, amikor mindenki kialvatlan.

Nappalra a 21-22 C elég. Ha bent sokkal melegebb van, mint kint, akkor legyengül az immunrendszer és hamarabb fázik meg. Persze a túl hideggel is ez a helyzet, ha nincs eléggé felöltöztetve.

2009. okt. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!