Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar mászni a 9 hós...

Nem akar mászni a 9 hós babám. Mit tegyek, hogy segítsem? Lehet hogy ő már nem is fog?

Figyelt kérdés

állítólag az apja sem mászott, egész nap a földön van ha elé rakok játékot valahogy mindig megkaparintja, de nem mászással vagy kúszással.

Inkább oda gurul vagy addig forgolódik még el nem éri.

Hogy segítsem? voltunk gyógytornásznál is és neurologusnál mindkettő azt mondta egészséges, akkor nem értem.

A védőnő szerint még ráér.

De annyira zavar mikor anyukák úgy néznek rám, hogy már rég kellene mászni, sőt felállni, fel ülni....

Már nagyon unom, azt tudni kell babám 9 hós és 10kg 75cm tehát nagy baba, több mint 4kg volt születésekor.

Mit tegyek? van itt olyan anyuka aki hasonló cipőben jár vagy járt?

Félek ha nem fog mászni a későbbiekben baj lesz, hogy segítsem?


2009. okt. 4. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Figyelj nem kell aggodnod ezért ,felesleges .

Az én 3 fiam se mászott! söt az első szinte még beszélni sem tudott sokáig .Adj neki idöt. De tudomásom szerint aki nem mászik az egyböl járni fog!:)Ez nem BAJ!!!:):):)

2009. okt. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szia.biztos fog mászni és szerintem tud is csak nincs szüksége rá,mert roppant gyorsan elér mindent amit akar.Ezzel mi is igy voltunk sokáig csak kúszott,mászni nem akart.8 hós elmúlt már amikor kint a szabdba a fűre letettem és láss csodát nem kúszni,hanem mászni kezdett,de bent még mindig csak kúszott.ma már mászik mint a villám,de mivel kint mászott csak rendesen igyy kint gyakoroltunk a fűbe.vagy azt is megteheted,hogy a földön ülve szétett lábbal,és ugy kell megkaparintania egy szerett valamit,ha átmászik mindkét lábadon,igy segíted a mászó mozdulatát.de mivel a védőnő látja az ő testi fejlődését rendszeresen,igy szerintem se kell aggódnod.ezeket azért próbaképp megteheted.
2009. okt. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál csak tudod azért aggódom egy kicsit mert mindenki azt mondja így diszlexiás lesz (neurológus is)

ezért aggódok, meg már 9 hósan valamit kéne produkálni nem?

felállni de hogy? ha nem tud oda jutni ahol feltudna kapaszkodni...

Remélem tényleg nincs baj, eddig nem igazán foglalkoztatott, de már igen.

Tudom hogy a babák nem egyformák, még adok 1 hónapot és utána fel keresek valamilyen dokit, de milyet?

ebbe tud valaki segíteni?

2009. okt. 4. 19:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én 8,5 hónaposom sem akar kúszni és ülni sem tud magától. A héten voltunk fejlődés neurológián, ahol annyit állapítottak meg, hogy kicsit hipotón a törzse, de nincs semmi baja. Jövő pénteken megyünk a gyógytornászhoz, aki megmutatja, hogyan kell itthon tornáztatni.

Én a Dévény tornáról sok jót hallottam, de mivel elég húzós az ára először megpróbálkozunk az itthoni gyakorlatokkal.

2009. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

igen, nekünk is ezt állapította meg, hogy gyenge törzsi hipotomia, a gyógytornász meg azt mondta szerinte nincs gond kaptunk pár feladatot de egyik sem a mászást gyakoroltatja....

hát nem tudom remélem nincs gond, meg kérdezhetem az utolsó válaszolótól, hogy hány kg a babád?

2009. okt. 4. 20:51
 6/8 Nikcsi ***** válasza:
Nekem 10 honaposan kezdett el maszni egyik naprol a masikra. Most 11 es fel es le se lehet loni, fantasztikusan gyorsan fejlodik. Ne aggodj, van meg idotok! :)
2009. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Állítólag a párom sem mászott, sőt járni sem akart, amikor anyósom orvoshoz vitte, azt mondta:- Anyuka nagyon nagy baja van a gyereknek!-Lusta! Ez így is volt! Nagyon értelmes okos ember, soha nem voltak tanulási nehézségei, csak nagy a kofferja:) A nagy babák nehezebben mozognak kezdenek járni és ha sokat játszol vele, tornáztatod, biztos, hogy nem lesz dislexiás. Esetleg ha van időd ilyen babacsoportba járni vele, ahol énekeltek és tornáztatjátok együtt az jó lehet, de ne aggódj! Egyébként minden baba másként fejlődik, nem érdemes összehasonlítani őket. Én kis súlyú voltam 8 hósan már álltam 1 évesen jártam, de beszélni csak 3 évesen kezdtem, de akkor folyékonyan hibátlanul, soha nem kellett logopédushoz járnom. A hugom kicsit nagyobb volt, ő egy hónappal később csinálta ezeket a dolgokat, de beszélni 1.5 éves korától tudott, igaz szótár kellett hozzá és logopédushoz kellett járni vele, mert az "R"-t nem tudta kimondani, ma viszont egyetemet végzet fiatal lány. Szóval fel a fejjel, tornáztasd , játsz vele és minden menni fog a maga idejében.
2009. okt. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én 8 és fél hónapos babám sem akar kúszni, mászni. Mi 4 hónapos kora óta járunk dévény tornára, elő írta a gyerekorvos, mert nem tartotta megfelelően a fejét. Azóta szépen fejlődik gyakoroltatom vele a kúszást, egyszer már csinálta, de nem érdekli még. Meg lusta is kicsit szerintem. A gyógytornász szerint 8-9 hónaposan kell kúsznia, majd mászni, ekkor tanul majd meg magától ülni és végül majd megy. minden fázis nagyon fontos a későbbi tanulás szempontjából. Szóval kitartás és pakold körbe játékokkal, hogy el kelljen neki menni érte. Nálunk az átfordulást legelőször a távírányítóért csinálta meg.
2009. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!