Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukákat/apukákat...

Olyan anyukákat/apukákat keresek, akinek 9 hónapos elmúlt a babája és még nem ül, illetve nem mászik?

Figyelt kérdés

Miket játszotok a babával?

Egymásra pakol már tárgyakat (pl. a kisebbet a nagyobbra)?

Taposol már?

Pá-pá-zik már?

Mutogat már?


Aggódom, hogy a nagymozgások terén jelentkező fejlődésbeli elmaradása visszaveti a finommozgásokban is. A tapasztalatotokra vagyok kíváncsi.


2009. okt. 3. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Mi most leszünk 10 hónaposak,és eddig kisfiam semmit nem csinált.Elmúlt 9 hónapos,utána elkezdett tapsolni egyedül,a szájával brrr,ülni viszont nemrég tud egyedül.Eddig én ültettem fel,úgy is maradt,de hamarosan rájött,hogy Ő is feltud egyedül ülni.Pápázik is már,mutogatni azt nagyon megtanult. :)))Ha a kiságyában van,akkor felhúzodzkodik,és térdel.Ne aggódj,semmivel nincs elkésve,minden a maga idejében fog történni.Játszani kockákkal,autóval szoktunk,persze ezen kívül sok minden más is van Neki,de legjobban a könyvet szereti,és "kéri",hogy olvassak belőle!tetszenek a színes kis állatok benne,a rajz.A másik kedvence a zene!Ha bekapcsolom Neki a zenét úgy figyeli,nézi!Olyan édes,és nagyon érdeklődő. :)
2009. okt. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia!Na én biztosan megnyugtatlak.10,5 hós volt a fiam, mikor egyedül megült, jóval elmúlt 1 mire tapsizott, pápá-zott.14 hós volt mire elindult.Én mondjuk sohasem ültettem kitámasztva, amíg nem ült egyedül a kiskádban fürdött az újszülött betéttel, és jól elvolt.Ilyenkor biztosan hogy nem pakolt tárgyakat egymásra.Most 16 hós és természetesen nagyon okos és ügyes:)
2009. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fiam már 14 hónapos, de 9 hónapos koráig nem ült, és ugyan 10 hósan már felállt és kapaszkodva ment, csak 11 hónaposan kezdett mászni (előtte kúszott). Abszolút jól fejlődtek a finommozgásos dolgok is, 9 hósan kezdett pápá-t inteni, 10 hónaposan egymásra pakolni, mutogatni és tapsolni. Mostanra már mindent úgy csinál, mint a korábban fejlődő társai.
2009. okt. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Ültetni alapvetően mi sem ültetjük. Mindössze az etetéseknél tesszük bele az etetőszékbe. Ez sajnos nem dönthető, így ez alatt az idő alatt ültetjük már kb. 1 hónapja.

Dévényre is járunk már két hónapos kora óta. A gyógytornász rábólintott a fenti etetőszékes ültetésre, csak kértek, hogy nagyon rövid idő alatt végezzünk (10 perc) illetve utána legyen viszonylag hosszabb ideig hason.

Mutogatni már nagyon szépen mutogat. A pá-pá és a tapsolás azonban még egyáltalán nem megy. Tárgyakat sem pakol egymásra, de gondolom ez a magasságbeli különbség hiánya miatt van. Mivel nem ül, nem fentről szemléli a dolgokat.

Még egyszer köszönöm a válaszokat. Jó babázást Mindannyiótoknak!

2009. okt. 4. 09:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!