Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hete próbálgatjuk a gyümölcs...

3 hete próbálgatjuk a gyümölcsöket, de mára ott tartunk, hogy összezárja a száját, ha meglátja a kanalat. Erőltessem vagy hagyjam pár napig?

Figyelt kérdés
Orvosi javaslatra kezdtük el, 5,5 hónapos.
2008. jún. 18. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én semmi képpen nem erőltetném. Azt adnám neki, amit korábban evett (anyatejet, tápszert) és úgy két három hét múlva próbálnám újra.

Hidd el, ha itt az ideje a Te picikéd is imádni fogja a gyümölcsöket!

2008. jún. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kipróbáltuk, hogy a lefejt tejbe egy kiskanálnyi banánt balaturmixoltam és úgy megitta,mintha muszáj lett volna..egyre növekedett a gyümi aránya, míg végül megszerette ésmár a kanál sem volt baj, de ha nagyon elutasító, akkor ne erőltesd..a babák tudják mire van szükségük.
2008. jún. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg nem szabad erőltetni, de nem értem az orvosi javaslatot. Nekem is mond az orvos mindenfélét, de...Ha szopizik akkor az a legjobb neki fél évig.
2008. jún. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előszőr mindig egy féle gyümölccsel próbálkozzatok,hogyha nem megy másnap megint ugyanazt adjátok neki. Vannak olyan gyerekek akiknek kell pár nap mire megszokják,vagy megszeretik az új ízeket.

Viszont hogyha 5 nap után sem fogadja el akkor törődjetek bele hogy nem izlik neki és ezután válasszatok másik gyümölcsöt.

Hogyha eddig is így csináltátok és mégsem kell neki akkor tényleg nem szabad erőltetni.

Lehet,hogy kell még neki pár hét.

2008. jún. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, így csináltam, 4-5 napig csak egy gyümölcs / először alma, majd őszibarack, banán és szilva /, de egyik sem ízlik. Keveset hízik ezért kellett elkezdeni. De akkor hagyom egy kicsit.
2008. jún. 18. 10:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld a zöldségeket.Répát álltalában szokták szeretni a picik,egy kis krumplival,brokkolit,céklát...próbálkozz .Én nem szoktam külön főzni a picinek abból kap amit mi is eszünk(levesből a zöldséget,köretet turmixolva...)Esetleg ha semmi nem megy akkor kináld meg tejpéppel!
2008. jún. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!