Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell "csinálni" a babával...

Mit kell "csinálni" a babával amikor már nem alszik annyit?

Figyelt kérdés
3 hete szültem, eddig arról szóltak a napok hogy aludt és amikor felkelt cicizett, büfizett, cicizett aztán lassan újra elaludt. Most mintha nem akarna aludni már annyit, de nem tudom mit csináljak vele.. úgy látom a hosszabb fentléte alatt is kissebb dajkálások után legszivesebben a cicin cumizik, de azt mondták ne szoktassam hozzá hogy mindíg cicin van. Cumit nem szeretnék neki adni. Nektek hogy telik egy napotok?
2009. okt. 2. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én megpróbáltam a babámmal ilyenkor kicsit beszélgetni, vagyis mondtam neki mindenfélét:), meg sokat sétáltunk már ilyenkor! Jó nekem igaz tavaszi babám volt, mert most már nagyobb, de olyan jókat sétáltunk 1-2 órát, nekem is jót tett a levegő, meg neki is mert aludt közben.

A cicizéshez nem tudok mit írni, mivel én 3 napig tudtam szoptatni, de cumit mi se használtuk.

Most elkezdheted még arra szoktatni, hogy elvégzel egy-két apróságot a házi munkák közül, hogy nem mindig lehetsz ott mellette! Ez egy kicsit furán hangozhat, de jobb ha szokja, hogy Neked is van néha dolgod, pl.: wc-re menni, fogatmosni, teregetni, meg ilyenek.

Üdv.: egy 16 hónapos kislány anyukája, aki 11 hetes kismama is.

2009. okt. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beszélek hozzá (mindent, hülyeségeket is), énekelek (szintén mindent ami eszembe jut), tornáztatom, bábozok neki plüssmacival, szóval újra gyerek lettem mellette! :-))
2009. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, egyre többet lesz fönt, nem akarlak elkeseríteni, de lesz olyan is,hogy csak 1 órát alszik már napközben!

Nekem 3 hónapos a babám és napközben már javarészt ébren van.... én sétálgatok vele, ajánlom, hogy végy egy hordozókendőt, és akkor te is szabadabb leszel és azt csinálhatsz amit szeretnél, . Nekem egyből elalszik a babám a kendőben, vagy nézelődik, hogy mit csinálok. Ha nem kendőben van, és tennivalóm van beteszem az autósülésbe és odateszem magam mellé, hogy lássa, mit csinálok és dumálok hozzá meg énekelek...nagyon élvezi!

A szoptatási mizzéria meg egy baromság!!! Ha éhes szerencsétlen baba, akkor meg kell etetni és kész, ha nem éhes nem fog enni, hanem kiköpi a cicidet...persze nem azt mondom, hogy ha te már unod, hogy sír, gyorsan cici...mert akkor megszokja, hogy ha sír cicit kap és akkor persze hogy később tudatosan sír érte....Még kicsi ahhoz, hogy követeljen! Nekem meg azt mondta a védőnőm, hogy 3 óránként szoptassak, de rájöttem, hogy ez is hülyeség, hamármindenki az igény szerinti szoptatásról dumál...tehát, ha éhes azt úgyis jelzi, befalja az egész öklét, vagy cuppogtat, ha már sírnia kell szegénynek, akkor az már az elkeseredés...mindig jelez előtte, minden baba!! Ha ezeket figyeled, akkor minden rendeben fog menni.

2009. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

tornaztasd, mondokazz neki, enekelj, szeretni fogja, meg setalj vele nagyokat.

ha tudsz vmi idegen nyelven, olvass neki, az enyem imadja ha angolul vagy oroszul olvasunk neki, de a spanyol nyelvorat (viszi a ferjem) végigrohogte :D

vagy csak egyszeruen szeretgesd

barmit csinalsz vele,imadni fogja, mert te vagy az anyukaja :)

2009. okt. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!