Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj hogy ha tv-t néz a baba?

Baj hogy ha tv-t néz a baba?

Figyelt kérdés
2008. jún. 17. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

Valami részletet írhatnál. Hány éves? Mit értesz rajta hogy tévét néz?

Egyébként baj, mert nem egészséges, sokkal jobb ha valaki foglalkozik a babával, beszél hozzá, vagy zenét raktok be neki.

2008. jún. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
igen baj,mert megzavarja a fejlődésben, ráadásul nem biztos hogy érti miről van szó, ha kicsi akkor a mozgó képet figyeli, de ennyiből teis ugrálhatsz előtte.
2008. jún. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
A tv-ből olyan ingerek jönnek amik nem tesznek jót se babának, se gyereknek , de még felnőttnek sem .Egy kisgyereknek (4-5-6 évesnek) 5 perc napi tv lenne jó (egy rövid mese)kisiskolásoknak 15 perc (kicsit hosszabb mese,film...) Ha tv-t néz a gyerek az agyában nem alakul ki a hallgatott mesére a kép,a tv-t babmbulja a szeme nem előre fókuszál hanem szét áll! Folytassam? Bevallom nálunk tv nincs,viszont van dvd amin válogatott meséket néznek (Süsü,Magyar népmesék,Kisvakond...) hosszuktól függően 1-2-3 mese megengedett,persze néha kivételt teszünk .Ja és a mamáéknál látnak tv-ben adott mesét nem maradnak le semmiről,csak jobban tudják élvezni a mesélt mesét, a történeteket és nagy a fantáziájuk...!
2008. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fiam 8 hónapos, elő szokott fordulni, hogy ő még kint játszik a földön, én meg megnézem a híradót. És sokszor látom, hogy lehajtja a fejét a földre és nézi a képet. Szerintem ennyi nem árt, de tényleg ne menjen egész nap a tévé, mert az nem tesz jót.
2008. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ha tv-t néz a gyerek az agyában nem alakul ki a hallgatott mesére a kép"???

Képzelőereje és fantáziája is attól alakul ki a gyereknek, ha minél több dolgot lát! Nem mondom, hogy a tv-ből kéne megtanulnia, vagy felfedeznie a világot, de amit írtál az szerintem nagy butaság, mert attól, hogy olyan dolgokat lát, amit élőben nem (nem a véres horrorfilmre gondolok, de pl. olyan tájak, állatok, stb.), szerintem ettől csak színesebb lesz a fantáziája. De természetesen mindent csak mértékkel!

2010. okt. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!