Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a napirendetek a 14...

Milyen a napirendetek a 14 hónapos babátokkal? Mennyit foglalkoztok vele? Hogy tudtok háztartást vezetni? Magatokra mennyi időtök van?

Figyelt kérdés
2009. okt. 2. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Napiren, ami nem mindig katonás, de általában így zajlik: REggel 7-kor kelés, reggelizünk, kis mese nézés, addig én felporszívózik, vagy épp az aktuális ami negyed órába belefér, aztán itthon kicsit játszik vagy ha igényli együtt játszunk, majd elmegyünk a boltba v. piacra, tízórai, ha jó idő van és nem nyűgös kiviszem 1 órára a játszótérre, délben evés, alvás, ami változó, 1,5-3 óra között szokott lenni, felkel játszunk, uzsi, majd ki a játszóra kb. 2 óra hosszát, este apával játszik (szadizza:)), vacsi, 8 körül fürdés fél 9-kor alvás.

Ebédet akkor főzök, mikor alszik, mivel féltem a gáztól, a többit egész jól meg lehet vele csinálni. Magamra mit mondjak annyi időm van, mint ha kb 10 órába dolgozni járnék, közben 4 hónapos terehs is vagyok. Ja vannak rossza napjaink is, főleg mostanság, hogy kijött az egyik rágófog, de összeségében egész jól feltaláljuk magunkat:) Nálatok hogy működik?

2009. okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hasonlóan. 7 körül édred, reggeli, utána játék én meg pakolok, mosogatok, porszívózok.tízórai és utána bolt, séta vagy játszi. Alszik 1-2 órát, aztán ebéd és megint játék. Ha jó idő van még délután is kint vagyunk. uzsi, játék, vacsi és fürdés 8 körül.

Sokszor úgy érzem, hogy mindent kapkodva csinálok, gyorsan főzni, gyorsan mosni, este vasalni. És igyekszem ápolt lenni, de magamra kevés idő jön. A baba, a férjem és én csak utána következem én a sorban. Egész nap a babával vagyok, néha még is úgy érzem, hogy nem foglalkozom vele eleget. Pedig sokat mesélek, énekelek neki, játszunk, de pl. amikor főzök rossz, hogy közben nem csak rá figyelek.

2009. okt. 2. 20:49
 3/13 A kérdező kommentje:
várnék még válaszokat
2009. okt. 2. 20:49
 4/13 anonim ***** válasza:

A kisfiam fél 7-kor kel,fél órát még játszik az ágyában.

Megissza a kakaóját,nálunk ez a reggeli.

Rendet rakok a 1,5 szobában,ruhát hajtogatok stb.,addig ő motorozik általában.:)

9 körül tízórai,aztán megyünk vásárolni,ha kell,utána délig játszón vagyunk.

Dél,fél egy körül alszik 2-3 órát.

Ilyenkor szoktam főzni is,de újabban az üveges babakaját preferálja.

Felkel,teregetünk,ebédel,összepakolom a konyhát,addig ő a láboskat pakolásza.

Fél 5-kor játszóra megyünk,ott uzsonnázik,fél 6-kor jön apa és 7 körül érünk haza.

8-kor pancsi és alvás.

2009. okt. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kisfiam elég változékony mostanában:5 és 7 között kel valamikor, akkor tejet kap.Ha korán kelt, mint pl. ma, akkor visszaalszik, 6:30 után nem hajlandó.Fél óra elteltével akklimatizálódik, akkor felöltözünk, és játszunk kb. 8 óráig.Akkor elmegyünk sétálni (mostanában egyre gyakrabban gyalogosan.Ez abban az esetben működik, ha van a kezében keksz stb., amit rágcsálhat.11-ig játszunk, majd kb. 1 és fél óra alvás, majd ebéd.3 óra felé mindig kap gyümölcsöt, ahogy a tízóraija is általában az:o).5-6 között uzsi, ami tolódik az esetek jelentős részében, mert ilyenkor már itthon van apa és megyünk sétálni.18:30-ig a kertben rohangál és tart felfedező körutat.Fürdés következik, majd alvás 8 után pár perccel.

Főzni mostanában vele szoktam, néha felmosni, törölgetni, mosni is lehet vele.Egyre többször leköti magát és önállóan játszik pl. az udvaron, de sok törődést igényel, amikor a könyveit nézegeti vagy ha sétálni visszük.

2009. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lányom 1/2 7 és 1/2 8 között kel, ágyba kapja a tápszert, aztán együtt még reggelizüünk kicsit. Ezután ha éppen aktuális megmosom a hajam, ott sertepertél körülöttem. Ezután játék, közben bepakolunk együtt a mosógépbe, ő indítja el. majd felporszívózunk közösen. 11- fél 12 körül ebéd, aztán alvás változó mikor alszik el sajnos, 12 és három között ingadozik, fél óra és három óra az alvásidő tartalma, még nem jöttem rá mitől függ sajnos. Attól függ mikor ébred uzsonna, aztán vagy játszunk (játszótér nincs a faluban) vagy takarítjuk a hatalmas házat. 7kor fürdés, aztán tápszer a vacsi. az apja 7 körül ér haza, akkor még kis hancúr és fél kilenc körül alvás. Ha az apja a második munkahelyére is megy akkor hatkor ér haza és fél nyolckor megy is tovább éjszakára, olyankor már nyolckor alszik a gyerek. Főzni vagy gyorsan gyerekkel együtt, vagy ha az apja is itthon van akkor éjszaka szoktam mikor már mindketten alszanak. a hajmosáson kívül nem nagyon van időm magamra sajnos, mert lényegében egyedül vagyok éjjel-nappal.
2009. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A mi napirendünk is sokban hasonlít az előbbiekhez.

7-fél 8 között ébred, peluscsere, átöltözés, szopi. Egy kicsit eljátszik a nappaliban, addig gyorsan megreggelizek (persze nem asztalnál ülve, hanem a konyhában állva, közben az ő reggelijét készítve :-)). fél9-kor megreggelizik. Ezt követően változó, de leggyakrabban az van, hogy ő játszik a nappaliban, én addig vagy bedobok egy mosást, vagy takarítok-pakolok. Közben főzöm az ebédjét is. Mivel még nem jár, még nagyjából elvan sokat a játékaival, de persze kíváncsi arra hogy mit csinálok. Velem tart a konyhába, fürdőszobába, mindenhova mászik utánam. Ha hamar elkészült az ebédje, akkor még van időnk elmenni sétálni egy rövidet, amibe esteleg egy hintázás is belefér, vagy egy rövid vásárlás a közeli közértben. fél 12-kor megebédel, utána leülök vele játszani egy kicsit, olvasgatni, pakolgatni, amolyan nyugis játék alvás előtt. fél 1-fél 3 között szundi. Ez az egyetlen olyan időszak, amikor többet tudok magammal foglalkozni, de van, hogy ekkor egyszerűen én is lepihenek egy fél órára, majd elkezdek magunknak is főzni. Mivel Apa 5re ér haza, én mega múgy is elvagyok kaja nélkül, max valamit harapok addig, nem kell feltétlen délre kész legyen az ebéd. Miután megébred, kap egy kis tejecskét, majd elmegyünk piacra, hosszabb sétára, játszani. Játszótéren nem tudunk sokmidnent csinálni, mert mint mondtam még nem jár, tehát marad a hinta és a csúzda (homokot meg útálja :-)). Ott csak fél órát vagyunk. Közben 5kor uzsi, ahol ér bennünket :-). Fél 7kor locsipocsi, egy kis tévézés (azt inkább csak én nézem, mert őt nem érdekli, addig eljátszogatunk). Ilyenkor már semmivel nem foglalkozom, csak Vele. Negyed 8kor szopi, majd alvás. Azt követően a férjemre tudok már figyelni, akkor már a mi időnk van. Összességében úgy gondolom, hogy mindenre jut egy kicsi idő és energia. Vannak napok, amikor több időt kell valamelyikre fordítanom (ha vendégek jönnek, több takarítás+főzés, ha a babám nyűgösebb, akkor természetesen többet vagyok mellette, stb.). Úgy gondolom nem kell egész nap ott lenni a babával, de én úgy alakítottam, hogy a nap egyik szakát csakis Vele töltöm, testközelben, az csak az övé. Az, hogy egész nap látja, hogy sürgök-forgok, itt vagyok a szeme előtt, sokat számít, nem igényli, hogy folyton ott üljek mellette és szórakoztassam. Ha nagyon akarom, akkor magamra is jut időm, egy gyors smink, ha elmegyünk valahova, kozmetikázás, tényleg csak a legalapvetőbb dolgok. Sőt, még internetezni is van időm ;-)

2009. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

14 hós lányom van. Mi még éjjel is szopizunk többször. Ébredés reggel fél6- 6 között, cicizik egy gyorsat, aztán fölkelünk. Felöltöztetem, ő játszik, én közben pakolászok, berakok egy mosást, stb. 7 körül reggelizünk, fél 8-kor ébresztjük apát. Ő elmegy dolgozni, mi kimegyünk lovagolni, elintézzük a bevásárlást, ilyesmi. Közben persze 10 körül eszünk megint.

Délben cicivel alszik el, kb. 2 körül ébred, akkor ebédel. Ezután remekül eljátszik egyedül, amíg én teszek-veszek, majd 4 után már csak az övé vagyok, játszótérre megyünk, vagy a barátnőmékhez, akinek ugyanilyen korú kisfia van, vagy ők jönnek, vagy nagyot sétálunk valahol, játszunk itthon a kertben, közben persze uzsonnázunk. Fél 7 - 7-ig megy a játék, aztán vacsi, fürdés, fél 8 körül szopi, azon elalszik. Még ébred 10-körül, 1 körül és hajnal 4 körül szopizni.

Nagyjából így telik a nap, elég jól beállt napirendünk van, így nekem is könnyű tartani hozzá. Főzni alvásideje alatt szoktam, a többi házimunkát simán megcsinálom, ha ő játszik, de sokat segít is, együtt pakoljuk be a mosógépet, összeszedi a szennyest, a játékait. Ha a kertet rendezgetem, elszaladgál körülöttem, egy szavam se lehet, nagyon jó kislány.

Mivel 8 körül már édesen alszik, este azt tehetem, ami jólesik. Lehetünk együtt a párommal, olvashatok, filmet nézhetek.

Együttműködő kis csajszi, így ha bármilyen program van - beülünk valahová kajálni, barátnőkkel kávézni vagy hasonlók, azzal sincs gond. Hozzá van szoktatva pici korától, így nincs baj vele.

Hétvégén néha egy-egy órát anyura bízom, de inkább csak azért, mert megsértődne, ha sose adnám oda a gyerkőcöt. Leginkább azért magunkkal visszük, bármerre megyünk, nekem nagyon rossz, ha nincs velem. Járunk kirándulni, néha kimegyünk horgászni, természetesen ilyenkor mindig magunkkal visszük őt is.

Nincs okom panaszra, soha ilyen boldog nem voltam, gyerek mellett sokkal több időm jut a háztartásra, mint anno munka mellett. Most jókat főzök, hetente többször sütök, normális rendben van a lakás, és még arra is van időm, hogy jókat olvassak.

Mindent együtt csinálunk a picurral, köben mesélek, mondókázunk, éneklünk. Hatalmasakat játszunk, jól érezzük magunkat. A lányom sose sír, nagyon kiegyensúlyozott, boldog kis manó.

2009. okt. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7 körül kel, kicsit szuszizunk-már amennyire hagyja, általában nehezen, 8-ig próbálom elhőzni, akkor öltözés és megyünk boltba, majd reggeli. Utána 9 körül megy mamához és ott van fél 11-ig, addig én főzök , mosogatok. Fél 11-12-ig séta, majd ebéd, mosakodás, bilizés és alvás. Addig én eszek, ha kell még házimunkázok, ha nincs, pihenek kicsit. Ha jobb napja van, alszik 2-2,5 órát, ha roszabb, akkor csak felet... Ébredés után kis játék, majd kéretőzik át megint mamához, közben 3-4 között uzsonnázik is. Délután általában kint vaguynk az udvaron, ott rosszalkodik.18-kor vacsi, majd játék bent, 20-kor fürdés és fél 9-kor alvás. Utána én és férjem is megfürdünk és általában már alszunk is 10-re, mert korán kelünk...
2009. okt. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
mi 8-fél 9-kor kelünk, reggeli ezután. Délelőtt főzök, meg házimunka, kisfiam eljátszik. Ebéd dél körül, után alvás (1.5-3 óra, mikor hogy). Utána még játék otthon, vagy séta/bevásárlás a városban. Én késő délután néha tanítok, ilyenkor vagy anyukám, vagy a férjem viszi el sétálni, vagy a nagyihoz a picurt. Este játék együtt, fürcsi 7-fél 8 körül, utána vacsi, még kis játék, és fél 9-kor alvás. Szerencsére nem kelünk már éjjel. Mivel a férjem 12 órázik, így gyakran van otthon napközben, így az is gyakori, hogy délelőtt is sétálunk, vagy boltba megyünk, intézzük az ügyeinket. Magamra sok idő nem jut, de azért pl. barátnőzésre szakítok. Most kellene megírnom a másoddiplomámat, na azzal alig haladok...
2009. okt. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!