Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsot kérek, mi baja...

Tanácsot kérek, mi baja lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
5 hetes babám 150 milit is van hogy megeszik. Tápszeres, nem szoptatok, nincs tejem. Azt mondta a védőnő, hogy baja lehet ha ilyen sokat eszik, viszont ő igényli, a kevesebbel nem tűr, nem nyugodt, és odaadom neki a többet. Mi baja lehet neki ha ilyen sokat eszik??? Már 4 kg a picike, remélem nem túl sok...
2009. okt. 2. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a 150 ml. Csak arra figyelj hogy a 3 óra legyen meg két etetés között. Az én kisfiam 2750gr-mal született és 1 hónaposan 4kg 10 dkg nyomott.
2009. okt. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az en babam is 5 hetes es en edeskömeny teat is szoktam neki adni kaja elött( vedönö javasolta) nem sokat csak 10-20 ml.Szerintem jo nagyon igy nem eszik tul sokat es a szekletevel sincs gond.
2009. okt. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A mi védőnőnk mindig idegbajt kapott mérlegelés után és letolt, hogy mégis mennyi kaját adunk a gyereknek?! Próbáltuk az elején betartani az általa mondott mennyiséget, de hamar feladtuk és mindig többet adtunk neki. Elvégre nem az ő fülébe ordít nonstop a gyerek, mert éhes...

Én azt az elvet vallom, hogy annyit adj neki, amennyi jólesik. Ha jóllakott, úgyse fogja elfogadni már.

2009. okt. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a babad jobban tudja, hogy mennyire van szuksege, mint a vedono. Nem lesz tole semmi baja. Az teny, hogy a tapszer egy kicsit jobban megdobja a babakat suly ugyileg, de ettol meg nem lesz elhizott felnott vagy hasonlo. Azt a dundisagot ugyis elmozogja majd. Az en fiam amugy 4kg-al szuletett, ugyhogy 5 hetesen nem is olyan sok ez. :o). Ja, es az elso 3 honapban rengeteget tudnak hizni a babak.
2009. okt. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bár az én Picim szopizott, az első hónapban 1,5 kg-ot hízott, azután 1 kg-t és egyre kevesebbet. 3100-el született, most 5 hónaposan 7300 g. Nem kövér, pont jó, így aranyos. Valahol azt olvastam, hogy a tápszeres babák, néha csak azért esznek többet, mert a cumisüvegből túl hamar kifogy a kajcsi, és nem tudják kielégíteni a szopási igényüket. Bocs, hogy bele okoskodtam. :-)
2009. okt. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

enyem is annyit evett

akkor az volt a baj

most azert kapok szidast, mert keveset eszik :)

adj annyi amennyi jolesik neki, a felesleget ki fogja bukni

nyugi

ha faj utana a pocija, akkor probalj 130nal megallni, es gyorsan lecserelni cumira az etetocumit, nem fogja eszrevenni

2009. okt. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!