Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos baba ehet grízt...

7 hónapos baba ehet grízt (búzadarát)?

Figyelt kérdés
Természetesen tápszerrel elkészítve.(azért gondoltam mert tejpép is van 6 hó felett glutén tartalmú)
2009. okt. 2. 10:09
 1/8 A kérdező kommentje:
gyümölccsel készíteném!
2009. okt. 2. 10:10
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem
2009. okt. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

köles, pelyhesített zab, rizspehely

Ezekkel később főzelékeket is sűríthetsz.


Ajánlom Devics Józsefné Csecsemők szakácskönyve című könyvet.

Minden benne van az étel alergia kiküszöböléséről. Illetve a hozzátáplálásról és arról, hogy hogyan érjük el azt, hogy ne legyen finnyás, válogatós.

2009. okt. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Két részletben válaszolnék:

1. Ami a hivatalos verzió

2. Amit tapasztaltam


1. Nem, a baba ilyet nem fogyaszthat, pláne tehéntejjel.

Legelőbb egy éves kora után ehet ilyen ételeket.


2. A barátnőm kislánya borzasztó válogatós volt. Nem akarta meg enni a tápszereket vagy legfeljebb csak egy-két alkalommal kóstolta meg őket. A barátnőm meg éppen tejbegrízt evett egy ominózus napon, aztán megkóstoltatta a babával és ízlett neki, "rászokott" a tejbegrízre. Ráadásul sokáig az anyatej mellett csak ezt volt hajlandó enni. És örömmel jelentem: másfél éves a kicsi, semmi egészségi problémája nincsen, él és virul. Ráadásul a kislány mikor "rákapott" a tejbegrízre, valamivel fiatalabb volt, mint a te babád.


Arra nem tudok gyakorlati ellenpéldát hozni, hogy a tejbegríztől valami baja lett volna a babának. Persze, azért érdemes megfontolni az ellen oldal véleményét is.

Ha úgy gondolod, adsz neki tejet grízzel, akkor nagyon figyeld, hogy nem puffad-e fel, nem szeles-e szokatlanul, nem fáj-e a hasa... Ha nem, akkor én szerintem kevés mennyiségben lehet adni.

2009. okt. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
akkor inkább még várok vele,marad a tejpép.Csak azért kérdeztem mert itt olvastam,hogy valaki ad ennyi idős babának,és kiváncsi voltam a válaszokra.Köszönöm!
2009. okt. 2. 10:32
 6/8 anonim ***** válasza:

A 6 hónapos kortól ajánlott Hipp bébipapi fő összetevője a búzadara,sőt ez létezik csokis(kakaós) változatban is.

Szóval anyuka legyen a talpán,aki eligazodik a rengeteg információ közt,mit,mikor lehet adni a babának.

2009. okt. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
A hipp egy cég, aki profitot akar. Minden eladó. Azért ezt ne felejtsük el.
2009. okt. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok! 7 hónapos baba nyugodtan ehet búzadarát!!!

a gluténtartalmú dolgokat 6 hónapos kortól érdemes bevezetni, ahol lisztérzékenység van a családban, még előbb, 4! hónapos kortól. [link]

én is tápszerrel készítettem a fiamnak grízt és nagyon szereti még mindig.

2009. okt. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!