Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Búzadarát szabad 9 hónapos...

Búzadarát szabad 9 hónapos baba ételébe főzni? Eheti már?

Figyelt kérdés
Jóformán megállt a súlygyarapodása és én már nem tudom, mivel etessem. Anyu adta ezt az ötletet, de nem tudom hogy a mostani táplálkozási elvek szerint lehet-e adni. Nem tejbegrízre gondolok, hanem a főzelékébe főzném.
2009. aug. 7. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A búzában glutén van, erre lehetnek érzékenyek egyes babák. Ha már eddig is adtál neki pl. kenyeret, kiflit, és nem volt tőle semmi baja, adhatsz búzadarát is, de főzisűrítésre kiváló még a zabpehely, a rizs is. Sőt, tojás nélküli durumtésztát is kaphat.
2009. aug. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok ha még nem kapott búzaliszt-tartalmú pékárut, akkor kis mennyiséggel kezdve lehet már próbálkozni vele.
2009. aug. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Még nem kapott kenyérféléket. Szerintem akkor inkább a rizzsel, tésztával próbálkozok, hátha ezekben több kalória van, mint a főtt krumpliban. Még egyszer köszi!
2009. aug. 7. 12:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szabadni biztosan azt mondanák a "szakemberek", hogy nem .... a gyakorlat meg egészen más. Legalábbis nálam/nálunk. Én bizony tejbegrízt (ami búzadarából készül mifelénk) már 5 hónaposan adtam a lányomnak.... nagyon szereti, szerette ... az ég világon semmi baja nem lett tőle ... mint ahogy a tejtől sem ... dehát azt is "tilos" .... ja, mintha mérgező lenne, legalábbis annyira tiltják. Na de ez is egy más téma, mármint a tej ...

Szóval szerintem, ha ízletesen bele tudod kavarni főzelékbe, mért ne próbálnád neki adni? Nem olyan pici ő már. Én a kicsit lepirított liszttel is sűrítettem, "tuningoltam" a kajákat egy időben, sőt, a tejet is azzal adtam neki, gyorsan lecsúszott ...

Nekem az a véleményem, hogy igenis néha vissza kellene nyúlni a pár évvel, évtizeddel ezelőtti praktikákig, elképzelhető hogyha "normálisan, hagyományosan" etetnénk a babákat, nem lenne ennyi allergiás, finnyás, stb. kisgyerek ... de hangsúlyozom, ez az én véleményem. Joga van mindenkinek másképp gondolni....

2009. aug. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm! :)
2009. aug. 7. 12:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok: a duruntésztában és a zabpehelyben is van glutén vigyázz! A javaslatom: kezdj rizzsel vagy kukoricadarával (mindkettő gluténmentes) és fokozatosan keverj bele pici tésztát vagy búzadarát is . Persze csak ha el akarod kezdeni. Ha nincs a közeli családtagok közt lisztérzékeny, akkor megteheted.
2009. aug. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!