Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokszor kelő babák Anyukái!...

Sokszor kelő babák Anyukái! Hogyan lehet kipihenni magunkat nappal?

Figyelt kérdés

Akiknek sokszor kel fel a babájuk éjszaka, vagy nem nagyon alszik, az hogy érzi magát másnap?

Hányszor kel fel a babád, mennyi idős?

Olyankor mit csinál és te mit csinálsz vele?


2009. okt. 2. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!


Az enyém 4 és fél hónapos és van úgy, hogy 3szor kel. Egyszer azért mert éhes, illetve utána pedig (mivel rájött, hogy nem muszáj ám csakis egy helyen feküdni az ágyban) folyamatosan forgolódik. Mivel a legkülönfélébb pozíciókban találom , nagyon erős a gyanúm, hogy dicsekedni akar vele :) annyira mókás, mikor össze-vissza forgolódik, hogy elfelejtem, hogy álmos vagyok. Viszont napközben megvan a leve. Eleinte lepihentem, mostmár nemigazán, és kicsit feszültebb vagyok.

2009. okt. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

8 hónapos a babám, és átlag 6-8-szor ébred éjjel, ebből kettő evés, a többi csak azért van, mert nekiáll "mászkálni" az ágyban (értsd: kúszik, pörög), és nekimegy a rácsnak, aztán felébred, és ilyenkor aztán nyöszörög.

De van olyan is - mint most éjjel - hogy hajnali kettőkor úgy ébred, hogy jó reggelt, játszhatunk.

Na EZ nagyon embert próbáló, ugyanis nem tudom visszaaltatni úgy 1-1,5 órán keresztül.


Ilyenkor másnap olyan vagyok, mint akit elütött a villamos.

De azt hiszem, már megszoktam.

Vasárnaponként szoktunk úgy aludni délután, hogy a babával együtt lefekszem én is, apa is, és egy-másfél órát szunyálunk.

Hétközben nem szoktam nappal lefeküdni, mert ilyenkor nagyon sok a dolog, és nincs itthon apa, hogy legalább a picire vigyázzon, úgyhogy az alvásideje alatt ténykedem.


Az elmúlt 8 hónapban viszonylag jól hozzászokott a szervezetem ahhoz, hogy max. 2-3 órát alszom egyben éjjel (azt is ünnepnapokon... :-)


Már ritka, hogy nagyon kikészülnék ettől, de időnként előfordul, hogy túlpörgök, és úgy érzem, hogy itt a vég...

2009. okt. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én úgy próbálok pihenni, lazítani, hogy olyan CSENDES elfoglaltságokat keresek lazításul, míg a gyerekek alszanak, amik kikapcsolnak. Elég egy kis idő a gép elött, varrogatás, újságolvasás...


2 és fél éves a kislányom, most pár napja nem ébred fel. Eddig éjjelente 2x-3x is.

A kisebbik gyerkőc 8 hónapos, ő is sűrűn ébred.

Olyan vagyok reggelente, mint egy mosogatórongy...

Nem ébrednek fel teljesen, cicit kapnak és már alszanak is. A nagynak voltak sírvaérbredős dolgai, de valószínű rosszat álmodott olyankor.

Jó pihenést!

2009. okt. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szia.9 hóanposak vagyunk és az eddig csak hajnalban ébredő babám,egy megfázás miatt,óákig kel,aztán a felső fogunk jön igy szerintem az is közrejátszik.amikor óránként kelt,másnap nagyon fáradt voltam.feszült az nem,csak láthatóan kevesebbet mosolyogtam,bohockodtam,de dél felé valószínüleg átestem a holtpontom,mert ugyanolyan lettem mint máskor,az du alváskor lefeküdtem vele én is,volt hogy aludtam is picit,volt,hogy csak pihentem.először amikor ébred kap cumit,aztán,ha megint felébred,kap inni,aztán ha megint kap egy kis kaját,ettől kicsit tovább alszik,aztán megint cumi,megint iszi,megint cumi.és ilyenkor az ágyban kicsit ringatom,hogy elszenderedjen,mert különben amint kiteszem a lábam,már ordít is.szóval nem könnyű meló,de ez van.
2009. okt. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én babám 7,5 hónapos és átlagosan 2-3 alkalommal felsír (ebből 1x eszik) de előfordul a 6-7 kelés is főleg amikor kibújt 2 fogacskája ami 3 hétig tartott. Ha nem enni akar akkor valószínűleg a cumit keresi vagy csak meg kell simizni és fél perc múlva alszik tovább. Ma éjjel kipróbáltam, hogy halványan égjen nála a villany. Így most csak 1x kelt. Lehet, hogy végre meg van a megoldás?!

Én sehogy nem pihenek nappal, egész nap pörgök, amikor alszik elvégzem az összes melót ami elég sok mert a kertet is én tartom rendben, locsolás, fűnyírás ilyesmi. Már nem vagyok fáradt, sőt. Hozzászoktam ennyi idő alatt. Eddig 1x fordult az elő, hogy csak reggel fél6-kor kelt, hát mondanom sem kell, hogy nekem éjjel fél2-kor kipattant a szemem és legalább 1 órán át nem tudtam elaludni.

2009. okt. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia!

az én babám 8 hónapos koráig kelt, 3-4-5-10 szer :(

ilyenkor nem evett, max. ivott és cumi. Sokszor óránként felkelt.

Én is úgy ébredtem, mint a mosott sz.r :)

napközben SOHA nem tudtam aludni, még ha esetleg ő aludt is (mert nappal is rossz alvó volt akkor még)

Állandóan kialvatlan voltam, hónapokig.

Én kávét ittam, energiaitalt, de nem segített.

Húúúú, rossz visszagondolni...

8 hónaposan kipróbáltam egy homeopátiás szert, azóta éjjel is és nappal is rendesen alszik!!!!!!!Hihetetlen!

Csak ha beteg, akkor ébred, de az is csak 1-2 éjszaka :)

2009. okt. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia az én babám 6,5 hós lány, éjszaka mostanában óránként kel, néha próbálom visszaaltatni cici nélkül, de nem mindig van hozzá erőm, így legtöbbször cicit kap 1-2 perc és már alszik is tovább kb. 1órát. Cumi, tea nem kell neki így marad a cici. Én már elég jól hozzászoktam a kevés alváshoz, na jó azért néha kibukok, jól kibőgöm magam és minden megy tovább.
2009. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 10.20-as nak írnám,hogy velünk is megoszthatná a homeopátis szer nevét.Én is kipróbáltam mindent már.Mi 9hósak vagyunk de mostani éjjelünk is egy katasztrófa volt.ezerszer felkel.Van 6 foga .Fent 4 alul 2.Jöhet a többi?Én már nem tudom.Én se tudok napközben aludni,mert vár a házimunka.Nekem már nem eszik csak iszik.Próbáld ki a citromfű teát.Nyugtató hatású.
2009. okt. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!