Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan kell "leszokta...

Mikor és hogyan kell "leszoktatni" magunkat az állandó sterilizálásról? Mikortól van az a kor amikor nem kell minden használat után sterilizálni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ez nagyon változó, szerintem első gyereknél fél éves kor körül már le kell szokni, akkor már elég az általános higiénia, max csak orrszívó, esetleg néha cumi.....én így csináltam. Sokadik gyereknél már hallottam h az elején se sterilizálnak és "túléli", szóval lehet lazán venni!
2010. nov. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én kakukktojás leszek, de sosem streliziáltam semmi minden használat után. Pedig tápszeres volt a babám a 3. héttől. És igényes, tiszta anyuka vagyok, tiszta lakással. Fél éves korig hetente sterilizáltam az etetős dolgait (termsézetesen minden használat után alaposan mostam őket, külön szivaccsal).
2010. nov. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Húúú-haaa :D

9 hónapos múlt a lányom és még mindig mindent sterilizálok.

Ha 24 óránal régebben használtam esetleg, újra sterilizáltam.

Én azt hittem 1 éves kor után lehet elkezdeni.

2010. nov. 20. 15:11
 4/13 anonim ***** válasza:
Én sem sterilizáltam soha semmit. Első használat előtt kifőztem cumikat. Aztán kb havonta. Felesleges túlzásokba esni, mert nem lesz immunrendszere a gyereknek.
2010. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1. ááá, nyugodtan abbahagyhatod, a gyerek fél év után már biztos elkezd csúszni mászni a lakásban, az asztal lábát, meg szőnyeget meg mégse sterilizálhatod!
2010. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

:D

Férjem szerint mániákus vagyok :D Szeretek takaritani:)

2010. nov. 20. 15:18
 7/13 anonim ***** válasza:
Én sem sterilizáltam soha, csak az első használat után kifőztem a cumikat. Külön szivaccsal mosogattam a dolgait és soha nem lett semmi baja tőle.
2010. nov. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem már a kórházban meglepő volt, hogy kaptam bimbóvédőt, és mikor kérdeztem, hogy mivel mossam, azt mondták csak sima vízzel...Gondoltam akkor nem kell túlzásba esni...


Otthon persze elmosok mindent, külön szivaccsal, viszont csak néha-néha sterilizálok.

2010. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
1 hónapos koráig két naponta, utána egyátalán nem. Jó forró vizzel átmosom minden evés után a cumisüvegét és ennyi. Nem szabad annyit sterilizálni, nem alkaul ki a szervezet természetes védekező rendszere. Rosszabbat teszel vele, mintha nem sterilizálnál és esetleg valamit elkapna.
2010. nov. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6 hónapos korig kell sterilizálni és én 1-2 naponta csináltam.
2010. nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!