Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babámat, rá akarom...

6 hetes babámat, rá akarom szoktatni hogy a kiságyába aludjon el. Most is ott van de nagyon sír, visít. Meddig lehet hagyni sírni?

Figyelt kérdés
Már 3x kivettem a kezembe megnyugszik,de amint visszarakom kezdi előről. tegnap nem csinált ekkora hisztit. mit csináljak? A szívem szakad meg,de ha kikapkodom akkor nem fogja megtanulni,nem?
2009. okt. 1. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Átküldjem az aludj jól gyermekem c. könyvet?
2009. okt. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Ne vedd ki az ágyából.Ha már nagyon sír,akkor hagyd az ágyában,símogasd meg és beszélj halkan hozzá.Esetleg adj neki egy kevés teát,az is szokott használni.Ha kiveszed vagy megszoptatod,akkor soha nem fog ott aludni.Én már az első naptól kezdve csak az ágyában altattam,nem volt ezért semmi probléma vele.
2009. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Megköszöném! :(
2009. okt. 1. 21:57
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia én nem olvastam azt a könyvet, de sokan dícsérik. Leírom, én hogy csináltam.

Első hallásra kegyetlennek tűnik, és biztos párszor megkapod majd a környezettől is, hogy jaj szegény baba, miért nem veszed fel. A felvesz/leteszhez még túl pici, úgyhogy azzal ne próbálkozz.

Fektesd az ágyba, és úgy nyugtasd meg. Tovább fog tartani, mintha felvennéd, de nem lehetetlen. Css-csssssssssss-elj, simogasd ritmikusan. Esetleg, ha szereti a cumit, akkor add a szájába. Hidd el, hogy meg fog nyugodni. Csak ki kell tartani hozzá. Nem hagyod magára, ott vagy vele, ő ezt tudja is, de kis rafinált már most is, nyilván kézbe szeretne lenni.

Az eredmény: a kislányom 14 hetes. Már régóta pikk-pakk elalszik, ha leteszem. Rosszabb napokon max 5 perc sírás. Ha megnyigodott, megsimizem a fejét, mondom, hogy jó éjszakát (halkan) és kijövök. Ha megint sír megint bemegyek megnyugtatom, simi, jó éjt, kijövök. Ma itt volt a nagynéném a délutáni altatásnál, hát csak lesett, hogy letettem és már aludt is, mert ő órákig lötyögtette a kisfiát annak idején.

Hidd el, most kell megacélozni magad, és kitartani, mert később kamatostul megtérül!!!!! Kitartás!

2009. okt. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igyekszem ezt tenni...a lányomnál nekem sem volt probléma,első naptól kezdve ott aludt,de mivel volt hogy velünk aludt,mert a lányom beteg volt nehogy elkapja,meg nehogy felébressze mert reggel suli.Na most aztán tényleg áriázik,szóval reménykedem hogy 1-2 nap és rá jön hogy hol a helye. nappal lehet aludnia a nappaliban? azzal nem kavarok be?
2009. okt. 1. 22:01
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én attól félek hogy megutál,vagy azt hiszi hogy nem szeretem.
2009. okt. 1. 22:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Küldj légyszi egy privit.
2009. okt. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
küldtem!
2009. okt. 1. 22:09
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen pici korban az vált be, ha bebugyoláltam, és jó melegben volt (körbetekertem egy pléddel, ahogy az anyaméhben is volt, melegben, puhában) :) Ha csak úgy betettem az ágyba, visított, mint az újévi malacka. Az enyém téli baba volt, tehát eleve amúgy is bugyolálni kellett.


Nem lehet, hogy a tiéd is most fázik egy kicsit? Próbáld ki a plédes körbetekerést, egy próbát megér :)

2009. okt. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elküldtem!
2009. okt. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!