Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig etettétek...

Mennyi idős koráig etettétek ti a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy körülbelül menyi idős kor az, amikor már teljesen rá lehet hagyni egy kisgyerekre, hogy egyedül egyen. Vagyis amikor már egyáltalán nem kell etetni, csak maga eszik mindig.

És még egy kérdésem lenne:

1-2 év közti gyerekeknél mennyi időt szántok egy etetésre? (Félóra, 20 perc, negyedóra?)


2009. okt. 1. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Voltakép amikor jön a dackorszak először, úgy 1,5-2 éves kor körül és már mindent egyedül akar csinálni, nem engedi hogy ráadd a kabátot, a cipőt, kiveszi a kezedből a kanalat. Tehát esélyed sincs tovább etetni:) De ha ez nem jön, akkor a kis kockákra cágott vajas kenyeret nagyon ügyesen be tudja már kapkodni 8-10 kora körül, ehhez nem kell segítség, az egyéb ételekhez később neki is adunk egy kis kanalat, de közben még nálunk is van egy.

Akkor van vége az evésnek, amikor már nem kér, vagy már más érdekli. Ez nálunk kb 20-30 perc volt, de a kajától is függött.

2009. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

cágott=vágott

8-10 hónapos kora körül

bocs, előző voltam, kapkodtam

2009. okt. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 15 hós, egy jó ideje igyekszek mindent csak elétenni, és amíg én is eszek, ő is eszik. Mindent szépen eleszeget, elcsipeget, csak a főzeléket segítek neki enni, mert bár szépen fogja a kanalat, de nem tudja rávarázsolni a főzeléket.

Hogy mennyi idő? Ameddig én eszek, ha kell még pár falatot beletuszkolok, de általában addigra ő is jóllakik.

2009. okt. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A lányom 16 hónapos, most kezd egyedül eszegetni, de ha ráhagynám soha nem lakna jól és egyörökkévalóságig enne. A barátnőm kisfia másfél évesen egyedül evett, abszolut nem kellett etetni, ék annyi idő alatt befejzet, mint a nagyok. Ügyi fiú volt. Szerintem ezt is gyereke válogatja.
2009. okt. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!