Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is volt/van így vagy...

Másnál is volt/van így vagy csak én vagyok ilyen idióta?

Figyelt kérdés
10 hónapos a kisfiam, egy hét múlva kell vissza mennem dolgozni. Érzelmileg totál kivagyok, állandó hullámvölgyek jellemeznek az elmúlt napokban. Nagyon félek, hogyan viseli majd hogy nem velem van, na meg hogy én... Férjem sem segíti a "felkészülést" csak azt hajtogatja, hogy örüljek, hogy van hova visszamennem, hogy mit nyafogok, mindenki így csinálja, mondjak fel nyugodtan, de akkor se nyaralás, se telelés, se új ruha... mondtam is neki, hogy jó bunkó, mert ezzel nem segít. Mamákra marad a manó, tudom hogy ez még a lehető legjobb verzió, de én azért szültem, hogy én neveljem és hát az miatt is aggódok, hogy ők majd hogyan alakítják. Ráadásul új osztályra kerülök, 8-16ig dolgozok majd és havi 1-2 szombat is muszáj ott. Már most utálom!!
2009. okt. 1. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%

Ha nem akarsz anyuci kicsi fiát nevelni belőle, akkor engedd közösségbe, böcsőde, óvoda. Ennyire ne féltsed, mert nagyon el lesz cseszve.

Oké, hogy dolgoznak benned az anyai ösztönök, de egy határig szabad csak.

2009. okt. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
részvétem.már az olvasástól kirázott a hideg.bocs ezzel igazán nem segítelek,de én nagyon átérzem,hogy mennyire érzelmi válságban vagy.iztos muszály visszamenned,mert máskülmben nem hoztad volna meg ezt a dötést.amit én nem tudnék meglépni,mégha muszályvolna se.inkább nem eszek,és nem fürdök és nem nyaralok,nem veszek ujj ruhát,nem számítógépezek,de nem tudnék visszamenni,de valószínűleg én vagyok a nyafogó másik églet.sajnállak,de tényleg az vígasztaljon,hogy az anyukák mindent megtesznek érte.
2009. okt. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nálunk szerbiában egy év a szülési szabadság, azután kirúgnak. ennyi. nem nevelek anyuci pici fiát a gyerekemből, pici kora óta mamák, taták hozzák-viszik, alszik náluk, sétálnak vele szinte naponta!! kedves első válaszadó nem sokat segítettél ezzel. nem attól lesz egy gyerek elkényeztetve ha az anyának van egy-két általa krízisnek megélt helyzet az életében!! és tisztában vagyok vele, hogy vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben lévő édesanyák, de ezt én most így élem meg. te biztosan jobban teszed majd!!
2009. okt. 1. 15:10
 4/14 anonim ***** válasza:

Teljesen megertelek!!Pedig nekem meg van majdnem 5 honapom (akkor lesz 9 honapos) es mar most azon rettegek hogyan fogjuk viselni....Nem tudom mi segithetene, talan marad a megszokas ill mar tervezem a kis tesot, de akkor is 1 evet ki kell birni a munkahelyen :-((((

Kitartas!

2009. okt. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
8 hónapos lesz a babám, amikor 1 napra másra fogom hagyni. ez két hónap múlva lesz. már most összeszorul a gyomrom. úgyhogy maximálisan megértelek.
2009. okt. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Jaj, Szegényem!

Szörnyű lehet!

Pont a napokban gondolkodtam rajta, hogy mi lenne velem, ha vissza kéne mennem dolgozni.

Már a gondolattól is bőgni tudtam volna.

Jó, hogy itthon - még - két évig itthon lehetünk anélkül, hogy azon görcsölnénk, hogy mi lesz a havi költségvetésünkkel...


Most nem segítettem, de szerintem egyáltalán nem vagy idióta.

Én nagyon sajnállak.

Iszonyú kínszenvedés lehet!

2009. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm csajok, csak pár jó szó hiányzik, tök hülyének érzem magam, hogy nyavalygok. csak nagyon nehéznek érzem ezt a dolgot... biztosan jobb lenne, ha szeretném a munkahelyem meg a kollégákat, de sajnos nem így van. meg mondtam már a páromnak is, hogy inkább legyen mellettem, mert nem kell még tőle is azt hallgatni, hogy ez a normális. olyan bunkónak érzem magam, mert irigy vagyok lassan azokra az anyukákra, akik otthon maradhatnak a kicsikkel. pedig nem szeretnék így érezni!! úgy sajnálom... köszönöm szépen a kedves szavakat!!
2009. okt. 1. 15:23
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnállak, hogy ezt kell tenned, és kivételesen hálás vagyok a magyar államnak, hogy két évig itthon lehetek a babámmal! Persze nem vet fel a pénz, nincs új ruha és nyaralás, telelés így sem,de a manókámmal lehetek! Ha majd visszamegyek dolgozni veszek újra csini ruhákat, és majd megyünk nyaralni is. Addig elég minden szezonban egy öltözet normális ruha amiben elmegyek/megyünk valahová, és ez volt életem egyik legszebb nyara a picikémmel.

A lényeg, hogyha "csak" a ruhák, nyaralás stb kedvéért kell visszamenned dolgozni, akkor én a helyedben mérlegelném, hogy mi a fontosabb. Ha egy szerény életszínvonalon a férjed tud rólatok gondoskodni, akkor bizony érdemes lenne még egy kicsit a babáddal maradni!

Gondolom neked nem kell magyarázni, hogy napról napra milyen csodákat művelnek a babák ebben az időszakban:)!

2009. okt. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
hidd el nem ezek a felszínes dolgok miatt nem maradok itthon, hanem mert kirúghatnak és akkor nézelődhetnénk. a férjem így is napi 14 órát dolgozik 2 műszakban azért, hogy mindenünk meglegyen. nem könnyű munkát találni a környéken, szóval tényleg nem ezek a dolgok miatt megyek vissza, hanem mert muszáj :( nem érdekelne, ha 10 évig sem mennék nyaralni vagy ugyan azokat a ruhákat kellene hordanom, de a kicsimnek szeretnék megadni ilyen dolgokat!! ördögi kör...
2009. okt. 1. 15:32
 10/14 anonim ***** válasza:
Tökéletesen megértelek. Az én fiam egy évesen kezdte a bölcsit, ugyanezen dolgok maitt, majd bele szakadt a szívem. Szólt a főnököm, hogy vagy most visszajövök, vagy nem lesz hova. És van lakáshitelünk, stb, tehát muszáj volt, mert nem elég az egy kereset. Biztos nem lesz könnyű az elején, sokkal jobban fog hozzád ragaszkodni, ha este együtt lesztek, de bel fogtok jönni mindketten és gondolj arra, vannak, akik sokkal rosszabb helyzetben vannak és most nem az anyagiakra gondolok, hanem időre. És lehet, hogy kevesebbet lesztek együtt, de az biztos "minőségi " idő lesz, magamból kiindulva, mert mióta dolgozom, én is éjszaka főzök meg vasalkok, hogy a délutánok meg az esték csak amienk legyenek. Kitartás.
2009. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!