Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 és fél hós lányom már...

6 és fél hós lányom már mindent megenne, ha hagynám csak a turmixolt gyümölcsöket nem. MIt tegyek?

Figyelt kérdés
Az almát is csak egészben reszelgeti az 1 fogával. Ha összeturmixolom nem kell. Már mindent megpróbáltam tettem az almához babapiskótát, még cukrot is de csak kíváncsi voltam úgy megenné e nem adtam volna neki oda. A lényeg, úgy sem kellett. Fintorog de bezzeg ha egyben van az alma szívogatja meg rágcsálja.
2009. szept. 30. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Már nem emlékszem, hogy a fiam hány hós korától nem volt hajlandó elfogadni a pépes gyümölcsöket, de ha a kezébe adtam, hát rágcsált. Igaz, hogy 4 hós korától kéthetente folyamatosan jöttek a fogai, lehet, hogy azért akart mindent rágni, de úgy mégiscsak megette.

Lehet, hogy a te picúrod is azért rágna inkább?

2009. szept. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még tejpépbe is bele teheted, ha szereti a pépeket.
2009. szept. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lányomnak 9 hónaposan bújt ki az első foga.

Attól kezdve nem volt hajlandó megenni semmilyen gyümölcsöt vagy főzeléket turmixolva, de még lereszelve sem!

Én is tettem bele babapiskótát, tejpépet, de semmi.

Azt élvezte, hogy egyedül rágcsálhat. (meg gondolom jól esett az ínyének is, hogy dörgöli és ráadásul azt még meg is eheti, nem úgy mint a rágókát).

Nem tudom mennyire vagy rugalmas arra, hogy mikortól-mit ehet a babád. Mármint, hogy 100%-ig betartod-e amit a védőnő mond.

Én 6 hónapos korától adtam kiflit és babapiskótát is neki. (a babkeksz túl kicsi volt és nem tudta rendesen fogni)Rettentően élvezte a rágcsálást. Aztán egyszer a szüleim adtak neki egy egész almát meghámozva(közepes méretűt, amit olyan édesen fogott a kicsi kezeivel), és imádta. Azóta is úgy eszi.

Szerintem nyugodtan adhatsz neki ilyeneket. Egy nagyobb narancs gerezdet fogsz és megengeded, hogy kiszívja a levét. (csak erősen fogd, mert mint egy porszívó úgy beszippantják) Próbáld ki, hogy a főzeléket vagy levest csak villával összenyomva adod neki.

Nekem is Ő az első babám (gondolom neked is) és én így etettem.

2 hét múlva lesz 1 éves, gyönyörű, egészséges, eleven gyerek. 8 hónapos korától mindent eszik amit mi, csak a tej, bab és káposztafélék maradnak ki az étrendjéből. Ezeket tényleg csak éves kora után adok neki, ahogy a védőnő is mondja. Danonino-t 7 hónapos, barackos és vaníliás joghurtot 8 hónapos kora óta kap.

2009. szept. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Még csak a 6. fognál tartunk, úgyhogy a rágcsálás még eltart egy darabig.
2009. szept. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Törd szét villával a gyümölcsöt és úgy add.

Az én lányom sehogy sem szereti az almát,7 hónpapos lett a hétvégén, narancsot meghámozok, cikkekre szedem, és a cikkek hártyáit is leszedem a húsát 5 részre vátom ( egy cikkét) és a szájába téve eszi. Banánt is felkarikázom négybe vágom a karikát és a szájába rakom megeszi, ugyan ilyen kis kockákra vágva a barackot is megeszi.

2009. szept. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!