Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg, Hogyan...

Hogyan oldjátok meg, Hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
egyedül vagyok itthon egy 8 hós babával,aki meg van fázva.ki kéne szívni az órrát a pórszívós órrszívóval,de egyedül egyszerüen nem megy.Nem tudom egyszerre a kezét is fogni a fejét is és az orrszívót is.muszály fogni szegényt mert amugy nem engedi.próbáltam már,hogy segítsen nekem,fogja ő az orrszívót,de egy idő után elkapja a fejét és kezdhetem elölröl,igy msuzály lefogni,de emtudom,én vagyok béna,ti hogy csináljátok?kérek tanácsot,ötletet.
2009. szept. 30. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom 17 hónapos és vele már mégnehezebb mint kissebb korában. Igaz nekünk elektromos orrszívónk van amit nem kell a proszívóra tenni szerencsére, és nálunk is kétemberes meló a szívás, de ha nincs itthon apa akkor én úgy csinálom, hogy felülök az ágyra. A két combom közé teszem a fejét kicsit összeszorítom persze nem nagyon csak hogy ne tudja elkapni a fejét. Ő háton fekszik és az alsó lábszáramat a vállai felett rakom le úgy hogy ne tudjon kapálózni a lábfejemmel pedig a lábacskáit szorítom le. Persze nem nagyon csak annyira hogy ne tudja dobálni magát. Így mindkét kezem szabad és viszonylag gyorsan végzünk is a művelettel. Remélem érthetően írtam le amit akartam, de ha mégsem akkor írj csak bátra és megpróbálom elmondani másképp. Sok sikert üdv.

2009. szept. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a szomszédom nagyon profi, ő így csinálja:

1. összeszeszereli a cuccot

2. leül a szőnyegre, a gyerek fejét belerakja az ölébe.

3. a lábával lefogja a gyerek kezeit

4. a kezével meg gyorsan megoldja

ő azt mondta, h a fül-orrgégésze azt mondta, h kicsit fel kell nyomni a baba orrát, mert akkor sokkal több cucc kijön.

2009. szept. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én leülök az ágyra, a babát a lábaim közé fektetem egyik lábammal az egyik oldalát fogom le (kezére lábára ráteszem az én lábam, de csak finoman)a másik lábammal a másik oldalát és így nem tud mozogni és a bal kezemmel megfogom a fejét és jobb kézzel kiszívom az orrát. 10-15 másodperc és gyorsan elengedem.

16 hónapos, nagyon erős kisfiú. máshogy nem is menne!!

2009. szept. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi,nagyon sok jó ötletet kaptam.persze ráz a hideg a gondolattól,hogy rámászok a gyerekemre,de valamit mszály csinálni,bocs 2. a kérdésért.az orszívóval nyomjam fel az órrát vagy az ujjammal?
2009. szept. 30. 13:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam csinálni, bár brtálisan hangzik, de muszály az ő érdeke is, hogy kapjon rendesen levegőt. Szóval a két karját a testéhez szorítva a lábam közé veszem és így térdelek a fejét meg a kanapé sarkába teszem és egy párnával ki is ékelem, így nem tudja rázni a fejét és már szívom is. Sajna csak így tudom, de muszály.
2009. szept. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ujjaddal, mintha kis malacorrot csinálnál neki:)

remélem sikerül:)

2009. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
aha jó ötlet volt,sikerült egyedül.köszike a egítséget.
2009. okt. 1. 13:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Leülsz a földre széttett lábbal. Beülteted a gyereket a lábad közé hogy az ő lába merőlegesen legyen a tiéddel. Így az egyik lábaddal támasztod a hátát, a másik lábaddal meg körbefonod és ezáltal lefogod a lábát és a kezét. Az egyik karoddal a mellkasodhoz szorítod, a másikkal szippantasz. Nekem is kellett két nap mire rájöttem erre a pozitúrára :-)
2009. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!