Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is csinálja ezt 4...

Másnak is csinálja ezt 4 hónapos babája?

Figyelt kérdés
Mikor felhúzom ülésbe a kezecskéinél fogva, egyből kinyomja magát, és feláll:) Ez természetes náluk ilyen korban?
2009. szept. 29. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Még az ülés sem természetes.Nem szabad felhúzni,mert a gerince megsérülhet.Várd meg,amíg magától felül!
2009. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem a mozgékonyabbaknál igen, a lustibbak, majd később aktivizálják magukat.

És azt észrevetted, hogy ha olyan magasan tartod a viz felett, hogy a kicsi lábával éppen csak eléri a kisteknő alját, akkor rendesen rakja a lábait, mintha járna?

2009. szept. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon cuki, és tényleg meg sem áll keze-lába, egyfolytában mozog, biztos futhatok majd utána.:)

Elsőnek: a védőnő mondta, hogy így tornáztassuk, már 1 hónapos korától csináljuk ezt vele, hogy felhúzzuk ülésbe, mert segíti a gerincét, és húzza maga után a fejecskéjét.

2009. szept. 29. 22:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem akarok semmi rosszat mondani, de mi visszük a babánkat gyógytornászhoz, és ott kaptunk egy táblázatot, amiben le van írva, mennyi idősen mit kell csinálnia és mit nem jó, ha csinál. És ez pont le van írva, hogy nem jó, ha ülésbe húzva feláll. (nekünk is ennyi idős a babánk, pont ma olvastam)
2009. szept. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is 4 hós a babám. Kell tornáztatni, fel kell húzni igenis ülésbe többször óvatosan. Doktornő, védőnő, és ortopéd szakorvos is ezt mondta. Mi már ott tartunk hogy már a fejét emeli előbb és gyönyörűen felül. És imádja mert más a kilátáss :-).

Viszont nem csinálja ezt hogy feláll. Voltatok már 3 hónapos kor utáni csípőszürés kontrollon? Ott beszélhetnél az ortopéd orvossal.

2009. szept. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem a lendület miatt nyomja ki magát szinte álló helyzetbe, mer amúgy minden rendben vele. Persze van amikor kis lusta, és még felülni sem akar:)
2009. szept. 30. 10:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!